EN|RU|UK
 Економіка
  2010  15

 СхідГЗК і Сумихімпром не здатні забезпечити металургів сірчаною кислотою, - Ляпіна

Східний гірничо-збагачувальний комбінат (Жовті Води, Дніпропетровська обл.) і об'єднання "Сумихімпром" не здатні задовольнити реальні потреби підприємств гірничо-металургійного комплексу України в сірчаній кислоті.

Про це йдеться в листі голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної, адресованому прем'єр-міністрові Володимиру Гройсману і першому віце-прем'єру Степану Кубіву, текст якого є в розпорядженні Мінпрому.

У документі наголошується, що на поточний момент дефіцит сірчаної кислоти на внутрішньому ринку оцінюється в 98 тис. т. При цьому єдиною причиною, з якої підприємства ГМК змушені імпортувати сірчану кислоту, є нездатність СхідГЗК і "Сумихімпрому" забезпечити заявки вітчизняних споживачів.

Як приклад наводиться ситуація зі СхідГЗК, який влітку 2017 року на 2 міс. зупинив виробництво сірчаної кислоти без пояснення причин. Це змусило українських споживачів купувати цей реагент, який використовується в коксохімічному виробництві, у зарубіжних підприємств.

К.Ляпіна у своєму листі за підсумками засідання моніторингової групи при ДРСУ також зазначає, що "Сумихімпром" і СхідГЗК, які раніше звернулися в міністерство економічного розвитку і торгівлі з проханням про обмеження імпорту сірчаної кислоти - не є власниками своєї продукції, тому що працюють за давальницькою схемою.

У зв'язку з цим ДРСУ має намір продовжувати моніторинг ситуації на ринку сірчаної кислоти в Україні. Зокрема, планується з'ясувати кількість сертифікованих цистерн для перевезення сірчаної кислоти залізничним транспортом.

Водночас на засіданні моніторингової групи представники підприємств підкреслили, що готові купувати сірчану кислоту у СхідГЗК і "Сумихімпрому" за будь-якою ціною - оскільки вона не є вагомим фактором у масштабах всього металургійного виробництва.

"Принциповим питанням є гарантованість поставок сірчаної кислоти, оскільки її відсутність потягне за собою зупинку не тільки коксохімічних підприємств, але і металургійних, що спричинить колосальні збитки в масштабах країни", - йдеться в листі глави ДРСУ, адресованому прем'єру В.Гройсману і першому віце-прем'єру С.Кубіву.

Зазначимо, що 4 липня міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України ввела квоти на безмитний імпорт сірчаної кислоти. Рішення ухвалене за зверненням СхідГЗК і "Сумихімпром".

Раніше керівники великих коксохімічних і металургійних підприємств, а також галузевих асоціацій неодноразово попереджали про необґрунтованість квотування імпорту сірчаної кислоти і про збитки для національної економіки від цих лобістських заходів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078114
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору