EN|RU|UK
 Київські новини
  3351  39

 "Союздрук" перетворює кіоски з пресою на ларьки із цигарками, продовжуючи платити місту мізерні внески, - Панчій

Агентство "Союздрук" під прикриттям соціального функціоналу змінює цільове призначення своїх кіосків з продажу періодики, перетворюючи їх на банальні сигаретні кіоски.

Про це пише в Facebook перший заступник директора Департаменту благоустрою Київської міської державної адміністрації Тарас Панчій, інформує Цензор.НЕТ.

За словами чиновника, міська влада захистила точки продажу преси низькими коефіцієнтами функціонального призначення, в зв'язку з чим до міського бюджету вони платять не більше 4 тисяч гривень. Однак заповзятливі тютюнові бізнесмени орендували кіоски "Союздруку" та активно використовують ці точки для продажу сигарет. За такої хитрої схеми міський бюджет втрачає величезні суми грошей.

"За функціональним призначенням "продаж періодичних видань", кіоск площею 8 кв. м. в Шевченківському районі сплачує пайовий внесок до міського бюджету в розмірі від 2 до 4 тисяч гривень на рік, а кіоск з функціоналом "Продаж тютюнових виробів" - від 10-18 тисяч гривень", - пояснює Панчій.

Він стверджує, що київська влада неодноразово попереджала "Союздрук" про дотримання умов договору, - продаж друкованих ЗМІ без тютюну, але все це успішно ігнорується.

"За рік функціональне призначення з продажу преси на продаж тютюну поміняли вже 8 тимчасових споруд, що є недопустимим. Отже, позиція київської влади чітка: ми проти зменшення кількості точок продажу преси, аби кіоски Союздрук ставали об’єктом нелегального збагачення хитрих підприємців. Комплексною схемою Києва передбачена чітко фіксована кількість тимчасових споруд із функціональним призначенням "продаж періодики" і змінюватись не буде", - резюмує Панчій.

У свою чергу, радник мера столиці Дмитро Білоцерківець розповів про опір представників "Союздруку" бажанням міста зберегти пункти продажу друкованих видань.

"Після відмови в зміні функціоналу представники "Союздруку" з подачі одного з монополістів дистриб'юторства сигарет почали погрожувати чиновникам і організували інформаційну кампанію, спрямовану проти бажання міста зберегти пункти продажу друкованих видань. Паралельно вони продовжували незаконно торгувати сигаретами замість газет", - повідомив він.

За словами Білоцерківця, в зв'язку з фіксацією незаконного продажу сигарет, столична влада вимагала від компанії "Союздрук" виправити ситуацію. Оскільки цього не сталося, декільком МАФам були анульовані дозвільні документи і демонтовані відповідні кіоски з продажу друкованих видань.

"Оскільки ситуація не змінювалася, дійсно декільком МАФам профільна комісія КМДА анулювала дозвільні документи, і демонтували ці кіоски в надії, що це змусить власників "Союздруку" відмовитися від ліквідації продажу друкованих видань. Замість цього сигаретний монополіст разом з власниками "Союздруку" почали масову інформаційну кампанію. Наприклад, повісили на свої МАФи повідомлення про те, що нібито всі ці кіоски будуть демонтовані. Найцікавіше, що вони не соромляться говорити чиновникам про те, що щойно місто піде їм на поступки, дозволить закрити пункти продажу газет і перепрофілювати їх на сигаретні кіоски, вони зупинять фінансування "інформаційної війни". Хочу їм відповісти. Місто не піддасться на шантаж. Якщо ви не в змозі займатися своєю заявленою діяльністю, то це мають робити інші на підставі справедливо організованого конкурсу", - підсумував він.

Союздрук перетворює кіоски з пресою на ларьки із цигарками, продовжуючи платити місту мізерні внески, - Панчій 01
Союздрук перетворює кіоски з пресою на ларьки із цигарками, продовжуючи платити місту мізерні внески, - Панчій 02
Союздрук перетворює кіоски з пресою на ларьки із цигарками, продовжуючи платити місту мізерні внески, - Панчій 03

Союздрук перетворює кіоски з пресою на ларьки із цигарками, продовжуючи платити місту мізерні внески, - Панчій 04

Союздрук перетворює кіоски з пресою на ларьки із цигарками, продовжуючи платити місту мізерні внески, - Панчій 05

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078101
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору