EN|RU|UK
 Політика України
  4111  72

 САП звинувачує Лещенка в поширенні фейку: "Зарахування себе до лику святих і таврування інших не звільняє від кримінальної відповідальності"

Інформація, поширена народним депутатом України Сергієм Лещенком про те, що прокурорами САП блокується досудове розслідування НАБУ стосовно виконувача обов'язків ВАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" Романа Журила, не відповідає дійсності.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби САП на сторінці в Facebook.

"Народним депутатом України Лещенком Сергієм в авторській передачі "Чесна політика" 19.07.2018 поширено інформацію, про те, що прокурорами САП блокується досудове розслідування НАБУ щодо виконувача обов’язків ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" Журила Р.М. та ведуться переговори щодо погашення збитків у кримінальному провадженні за рахунок його премії. Зазначена інформація не відповідає дійсності", - наголошується в повідомленні.

У САП пояснюють, що на момент виходу відповідної передачі в цьому кримінальному провадженні 18.07.2018 прокурорами складено обвинувальний акт щодо Журила Р.М. та його колишнього заступника з комерційних питань. Матеріали щодо невстановлених осіб виділено в окреме провадження, розслідування в якому наразі триває.

Прокуратура зазначає, що за наявності достатніх доказів у цьому кримінальному провадженні будуть прийняті, передбачені КПК України, процесуальні рішення. А питання відшкодування збитків у кримінальному провадженні за рахунок "віртуальних коштів" ніколи не були предметом обговорення не лише щодо цього досудового розслідування, але й будь-яких інших.

"Водночас викликає занепокоєння, що народний депутат України, який не є стороною кримінальних проваджень, систематично поширює інформацію із обмеженим доступом, розголошує дані досудового розслідування, цитує службові документи НАБ України", - зазначає САП, нагадуючи, що статтею 387 КПК України встановлено кримінальну відповідальність за розголошення таємниці досудового розслідування без дозволу прокурора або слідчого.

"У вказаній телепередачі Лещенко стверджує, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура не вживає заходів до розірвання контрактів із посередниками. До відома народного депутата України за клопотанням, погодженим прокурорами САП, 30.01.2017 слідчим суддею Солом’янського районного суду м. Києва ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" заборонено вчиняти дії щодо відчуження, відвантаження, розпорядження іншим чином титановмісними рудами на користь компаній-контрагентів, про які згадується в сюжеті", - йдеться в повідомленні.

Водночас, як зазначає САП, таке рішення 27 квітня 2017 року було оскаржено. Відомство нагадує, що Законом України "Про прокуратуру" та КПК України чітко визначені функції органів прокуратури – здійснення процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення. Процесуальні прокурори уповноважені лише надавати оцінку діям осіб з точки зору кримінального права та діяти лише у спосіб, передбачений КПК України. Управління підприємствами державної власності не входить до компетенції органів прокуратури.

Визначення правил здійснення зовнішньоекономічної та господарської діяльності віднесено до компетенції законодавчого органу Верховної Ради України, нагадує САП.

"Як представник більшості депутатських фракцій у Парламенті, будучи досконально обізнаним із проблемами реалізації продукції українських державних підприємств через компанії-посередники, виконуючи свої прямі функції упродовж 4 років, міг би ініціювати відповідні зміни у законодавство, які б суттєво покращили стан речей.

Разом з тим, "більш цікавим" для певних народних депутатів є не виконання прямих обов’язків, а просування інтересів третіх осіб, зокрема і "правильних" контрактів та контрагентів, накопичення дорогої нерухомості чи інших благ", - йдеться в повідомленні.

Прес-служба САП зазначає, що відповідна передача свідчить про рівень журналістики та правдивість інформації, яка поширюється зазначеним народним депутатом України.

"Спеціалізована антикорупційна прокуратура ніколи не буде інструментом у досягненні політичних цілей окремих осіб. При цьому запевняємо, що зарахування себе до лику святих і таврування інших, згідно з КК України, не звільняє від кримінальної відповідальності", - йдеться в повідомленні.

Прес-служба відомства також нагадує, що Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо зловживання службовим становищем виконувачем обов’язків керівника ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" та його колишнього заступника з комерційних питань.

Досудовим розслідуванням встановлено, що зазначені службові особи державного підприємства "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" (далі - ДП "ОГХК", або Підприємство), зловживаючи своїм службовим становищем, діючи всупереч інтересів служби та перебуваючи у змові з іншими особами, матеріали щодо яких виділено в окреме провадження, упродовж грудня 2014 року - липня 2016 року, під час здійснення господарської діяльності умисно продавали титановмісні руди за заниженими цінами через пов’язані та підконтрольні у відповідний спосіб компанії-посередники, з подальшим продажем руд іноземним суб’єктам господарювання реального сектору економіки - кінцевим отримувачам за дійсними ринковими цінами.

За результатами судової економічної експертизи встановлено, що такими діями державному підприємству завдано збитків у розмірі 12 867 390,75 доларів США, що відповідно до офіційного курсу валют, встановленого Національним банком України, становить 296 840 119,93 грн.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура наголошує, що згідно з вимогами ч. 1 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078039
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору