EN|RU|UK
 За кордоном
  2829  56

 Закликаємо Росію наказати силам, які вона озброює та очолює, повною мірою дотримуватися режиму припинення вогню на Донбасі, - Кеміен

У Сполучених Штатах впевнені, що РФ "як підбурювач конфлікту" на Донбасі мусить продемонструвати свою рішучість припинити військові дії і зробити перші кроки.

Виступ тимчасового повіреного в справах США Гаррі Кеміена на засіданні Постійної ради у Відні опубліковано на сайті Місії США при ОБСЄ, передає Цензор.НЕТ.

У ньому, зокрема, зазначається, що Сполучені Штати "натхненні зниженням рівня порушень режиму припинення вогню в результаті перемир'я на час збору врожаю, яке було оголошено 1 липня", однак поділяють "застереження Посла Сайдіка про те, що жодною мірою не потрібно сприймати більш низький рівень недавніх спалахів насильства як успіх".

"Посилення перестрілок на цьому тижні демонструє крихкість перемир'я. Хоча за останні чотири роки повернення до режиму припинення вогню відбувалося багаторазово, кожен випадок надає можливість створити необхідні умови для повного й остаточного припинення вогню - передовсім за допомогою відведення важких і інших заборонених озброєнь відповідно до Мінських угод. Росія як підбурювач цього конфлікту мусить продемонструвати свою рішучість припинити військові дії і зробити перші кроки", - наголосив Кеміен.

США також взяли до відома, що більшість озброєнь, визнаних Місією як порушення лінії відведення, дійсно було виявлено на території, підконтрольній керованим Росією силам.

"Зниження інтенсивності бойових дій дає можливість обом сторонам досягти прогресу у вирішенні гуманітарних питань. Міст у Станиці Луганській вимагає невідкладного ремонту. Незважаючи на значне скорочення кількості порушень режиму припинення вогню, СММ повідомляє, що в околицях Донецької фільтрувальної станції щодня тривають бойові дії. Керовані Росією сили, як і раніше зберігають позиції уздовж всієї лінії зіткнення, встановленої у вересні 2014 року, створюючи загрозу для постачання питної води сотням тисяч українських мирних громадян. Ми знову закликаємо Російську Федерацію - як ініціатора цього конфлікту - наказати силам, які вона озброює, навчає, очолює і разом з якими воює, повною мірою дотримуватися режиму припинення вогню, включно з районом Донецької фільтрувальної станції, і підтримати створення зони безпеки, яка не відкидатиме, а поважатиме Мінські угоди", - заявив тимчасовий повірений у справах США.

Він також зазначив, що небезпека екологічного лиха в разі розриву каністр з газоподібним хлором на Донецькій фільтрувальній станції - лише одна потенційно катастрофічна екологічна загроза в конфліктній зоні. Зокрема, затоплені або піддаються затопленню 35 шахт. "Як мінімум одна з них, шахта "Юнком", може забруднити радіаційними відходами джерела питної води. З огляду на масштаби наслідків, міжнародна група експертів має вивчити попередні оцінки і підтвердити існуючий і потенційний рівні ризику на шахті "Юнком". На наш погляд, це питання - не політиче. Справа стосується порятунку життів і запобігання катастрофі", - підкреслив Кеміен.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078000
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору