EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  2953  112

 Комерційне сурогатне материнство має бути заборонено, - депутат Унгурян

Законопроект 8625 зареєстрували 18 липня народні депутати України: Павло Унгурян (фракція "Народний фронт"), Оксана Білозір ("Блок Петра Порошенка"), Ірина Сисоєнко ("Самопоміч"), Юрій Соловей ("Блок Петра Порошенка"), Микола Лаврик ("Блок Петра Порошенка"), Олег Кришин ("Народний фронт").

Протягом останніх років Україна фігурує у скандальних справах, пов’язаних з порушенням прав дітей, народжених внаслідок сурогатного материнства. За інформацією правоохоронців, українських немовлят масово вивозять за кордон не з метою всиновлення, а для продажу або навіть донорства органів.

Зокрема, нещодавно правоохоронні органи викрили масштабну схему торгівлі немовлятами, яку іноземні громадяни здійснювали через одну із українських приватних клінік репродуктивної медицини, нагадує Цензор.НЕТ.

Що стосується зарубіжного досвіду, то сурогатне материнство частково або повністю заборонено майже в усіх країнах світу. Зокрема, в Австрії, Італії, Іспанії, Індії, Швеції, Франції, Данії, Ізраїлі, Канаді, Великій Британії, в більшості штатах США тощо.

На жаль, до країн, в яких сурогатне материнство легалізовано (Росія, Білорусь тощо) поки що долучена й Україна.

"Це є абсолютно неприпустимим! Тому що, через неналежне законодавче регулювання питань допоміжних репродуктивних технологій, Україна є привабливою для іноземних громадян як своєрідна "сировинна" територія. Це призводить до порушення прав жінок, яких експлуатують як інкубатори, та прав дітей, що народжуються в абсолютно незрозумілому правовому статусі", – прокоментував співавтор законопроекту Павло Унгурян.

Парламентська Асамблея Ради Європи також відхилила Резолюцію щодо сурогатного материнства, через норми, що порушують права жінок та права дітей.

"На вимогу церков та просімейного руху Європи, а також інших організацій, що відстоюють права жінок, представники різних політичних груп ПАРЄ проголосували проти проекту Резолюції, що мала на меті легалізувати та розширити можливості сурогатного материнства." – додав Павло Унгурян.

"Ми повинні бути суспільством, в якому жінки не розглядаються як репродуктивні машини, а діти – як активи для бізнес-операцій. Опираючись на суспільні християнські засади, ми виступаємо категорично проти практики сурогатного материнства в нашій країні", – наголошує Павло Унгурян.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3077968
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору