EN|RU|UK
 Політика України
  3479  82

 На самітах НАТО і ЄС Україні вдалося подолати щонайменше три сходинки на шляху до Європи, - Климпуш-Цинцадзе

У підсумкових документах недавніх самітів Північноатлантичного альянсу і Європейського Союзу не тільки підтверджуються євроатлантичні устремління України, а й дається позитивна оцінка досягнень країни на шляху реформ.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.UA, про це в своїй статті пише віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе

Вона вважає, що результати самітів матимуть значний вплив на майбутнє відносин України і Заходу, а отже - і на майбутнє нашої країни.

"20-й саміт Україна—ЄС і саміт НАТО, що відбулися минулого тижня в Брюсселі, мали в Україні значно менший резонанс, ніж історія з покаранням хорватських футболістів за гасло "Слава Україні!" і кампанія обвалення рейтингу сторінки FIFA в Facebook. Політичним досягненням складно конкурувати з футбольними перемогами за увагу широкої маси... І значення цих самітів важко переоцінити. Тому що на них Україні вдалося подолати, щонайменше, три сходинки на шляху до Європи", - пише віце-прем'єр.

Автор констатує, що глави держав НАТО і ЄС, ставлячи підписи під підсумковими деклараціями самітів, дали однозначну оцінку діям Росії, що здійснює агресію проти України та західних демократій.

"Захід залишився на принципових ціннісних позиціях в оцінці дій Росії — без натяку на якісь компроміси, модальності і можливості двозначних тлумачень. Умовна "партія умиротворення агресора", яка ставала все більш впливовою в Європі протягом останніх двох років, відступила. Очевидно, це не остаточне її поразка. Але все ж відчутна", - зазначає віце-прем'єр.

Вона також вказує на важливість визнання учасниками обох самітів прагнень України до глибшої інтеграції у структури НАТО і Євросоюзу.

"Обидва саміти показали, що в питанні євроатлантичних прагнень України Захід здатний до консолідації — незважаючи на розбіжності і кризові процеси у відносинах між партнерами", - пише Климпуш-Цинцадзе.

Особливу увагу лідери ЄС приділили результатам українських реформ, багато з яких відбуваються в рамках реалізації Угоди про асоціацію програми євроінтеграції і переходу на стандарти НАТО.

"Децентралізація та державне управління, держзакупівлі та охорона навколишнього середовища, прозорість державних підприємств і закон про нацбезпеку, початок реформування систем охорони здоров'я та пенсійного забезпечення — всі ці та інші реформи відображені у підсумковому документі", - уточнює Клипуш-Цинцадзе.

Профільний віце-прем'єр також позитивно оцінює перспективи секторальної євроінтеграції України, механізм якої був схвалений на саміті ЄС.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3077809
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору