EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  52671  353
Матеріали за темою:

 У питанні Волині буде дуже складно досягти компромісу з Україною, - глава ІНП Польщі Шарек

Глава Інститу національної пам'яті Польщі Ярослав Шарек найближчим часом не бачить можливості сісти з главою Інституту нацпам'яті України Володимиром В'ятровичем за стіл переговорів, аби узгодити позиції та написати спільну версію подій на Волині.

Про це польський історик заявив в інтерв'ю виданню "Rzeczpospolita", інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо.

"Це питання далекого майбутнього. Значна частина української політичної еліти будує свою ідентичність на традиції ОУН-УПА", - вважає Шарек.

Історик додає, що він усвідомлює, що на сході України триває війна. Проте досвід Інституту національної пам'яті свідчить, що відкладання чого-небудь на майбутнє означає, що ця тема повернеться після багатьох років із удвічі більшою силою.

"Історія пов'язана з наслідками, я завжди скептично ставився до спроб спільно, "компромісно" писати історію", – каже глава польського ІНП.

В інтерв'ю також порушується питання щодо поправок до закону про Інститут національної пам'яті, про те, що залишено заборону заперечувати злочини українських націоналістів, дивує вказаний період цих злочинів (1925-1950), і взагалі виникає питання про загальний сенс цієї заборони.

На це глава Інституту нацпам'яті відповів, що він неохоче коментує форму законів, бо це рішення незалежного парламенту, політиків. Але цей закон має показати стійкість Польщі щодо того, що спотворює пам'ять.

Шарек додав, що для нього основною проблемою є свідомість українців. "Чи ми здатні показати їм, що, можливо, існують кращі історичні взірці ніж призвідці геноциду? І чи можемо ми суверенній державі вибирати національних героїв?"

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3077771
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору