EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  25959  161

 Порошенко підписав Закон про реалізацію проекту "Фінська підтримка реформи української школи"

Президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про ратифікацію Угоди між урядом України та урядом Фінляндської Республіки про реалізацію проекту "Фінська підтримка реформи української школи".

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомила прес-служба Глави держави.

Закон Верховна Рада ухвалила 3 липня 2018 року.

Угоду між урядом України та урядом Фінляндської Республіки про реалізацію проекту "Фінська підтримка реформи української школи" підписано 5 березня 2018 року в Києві.

Документ є правовою основою для ефективної реалізації проекту "Фінська підтримка реформи української школи" та залучення коштів технічної допомоги уряду Фінляндії на підтримку реформування загальної середньої освіти в Україні.

Відповідно до угоди, в рамках реалізації проекту планується залучити до 6 млн євро технічної допомоги від Фінляндії для підтримки реформування середньої освіти в Україні. Реалізація проекту розрахована на 2018-2021 роки.

У доповненні до угоди зазначається, що проект є загальнонаціональним і зосередиться на трьох тематичних напрямках, пов'язаних між собою: розвиток компетенції вчителів, популяризація освіти і освітнє середовище.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначалося, що цей проект відповідає основним потребам реалізації концепції "Нова українська школа". Зокрема, передбачається підготовка вчителів початкової школи (1-4 класи) до введення в навчальний процес державного стандарту початкової освіти, який розроблено на основі компетентнісно орієнтованого підходу.

Як підкреслила міністр освіти Лілія Гриневич, система освіти в Фінляндії є прикладом для багатьох країн, але дуже відрізняється від системи української освіти.

"Фінська школа викладає матеріал інтегрованими предметами, тобто немає специфічного поділу на багато предметів, як у нас звикли. Якщо ви гуманітарій, поглиблено вивчаєте цілу палітру гуманітарних предметів, то тоді ви можете отримати загальний інтегрований курс фізики, хімії і біології. У нас, на жаль, цього підходу не розуміють, він абсолютно новий і зараз ми запропонували тільки на громадське обговорення, поки тільки як проект, а саме для старшої профільної школи 10-11 класів", - розповіла Гриневич.

За її словами, така система сприймається з великим опором насамперед вчителями.

"Вони звикли до традиції предметного викладання. Виникає дуже багато питань, хто буде викладати такий інтегрований курс? А від цього не постраждає рівень вивчення біології, фізики та хімії в Україні? Ідея полягає в тому, що ми повинні в старшу школу прищепити дітям не ненависть чи байдужість до математики і природничих предметів, а навпаки зацікавленість, щоб більша кількість дітей вибирали в 10 -11 класі поглиблене вивчення природничих предметів", - додала міністр.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3077758
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору