EN|RU|UK
 Київські новини
  3144  11

 Озера в Голосіївському парку Києва під загрозою зникнення, - Пушкаренко

Жителі Голосіївського району вийшли на акцію під Київраду з вимогою припинити руйнування Національного природного парку "Голосіївський".

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в сюжеті ТСН.

Перед тим у Верховній Раді спільно з народним депутатом Наталією Веселовою голова "Центру захисту прав громади Голосієва" Арсеній Пушкаренко провів брифінг щодо критичної ситуації в єдиному в межах Києва національному парку і водночас найбільшому міському в Європі. "У 2007 році Голосіївський парк здобув статус національного, тим самим – страховку і гарантію, що його територія без рішення Верховної Ради не буде відчужуватися. Але, попри це, окремі клаптики парку – комунальні об’єкти – доводяться до банкрутства, приватизовуються і під виглядом "реконструкції" будуються готелі, ресторани. І сьогодні таких об’єктів – підкреслюю, на території Національного парку – уже понад десять", – розповів Арсеній Пушкаренко.

Ще одним питанням, через яке громада виходить на акції протести, є стан Оріхуватських ставків. "Парк дуже великий, він переходить в ліс, але прогулянкова зона, біля якої перебуває 90 відсотків відвідувачів – це каскад із шести Оріхуватських ставків. І на сьогодні одне із них вже засохло, і скоро так само – наступний ставок. У 2008 році КМДА виділила кошти на очистку цих озер і встановлення очисних споруд. В еквіваленті на сьогодні була виділена сума у 500 тисяч доларів, їх було достатньо на заплановані дії. Роботу мали  завершити в 2009 році, але нічого не було зроблено. Озера в жахливому стані, влітку від них неприємний запах, а навколо них гуляють діти, пенсіонери. Ми розуміємо, що ще 5 років – і озера взагалі зникнуть. Тому ми зробили місцеву ініціативу, зібрали за короткий термін понад дві тисячі підписів і передали до Київської міської ради з вимогою, щоб у бюджет наступного року були закладені кошти на очищення і встановлення очисних споруд для озер єдиного національного в Києві парку. КМДА затягує цей процес, намагається похоронити нашу місцеву ініціативу, але ми цього не дамо зробити", - сказав лідер ініціативної групи Арсеній Пушкаренко.

На акцію "Голосіївському парку бути!" під Київраду вийшло щонайменше 250 активних мешканців району. Люди на мітинг принесли трилітрову банку з водою з засміченого Оріхуватського озера. Цю воду разом із резолюцією передали в КМДА. Арсеній Пушкаренко заявив, що боротьбу за збереження і наведення ладу в Голосіївському парку вони розпочали. "Наша мета – щоб парк був європейського рівня і нам всім хотілося там гуляти, він залишався символом і легенями столиці", - зауважив Пушкаренко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3077705
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору