EN|RU|UK
 Політика України
  4932  25

 Львівська облрада намагається до листопада ліквідувати обласний психдиспансер, у якому на обліку перебуває 14 тис. пацієнтів, - психолог Мирослава Старицька-Луцишин

Львівська облрада у своїх спробах закрити до кінця року Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер йде на порушення процедури громадських обговорень, а також створює зручну для влади "робочу групу".

Про це на своїй сторінці в Facebook написала глава первинної профспілкової організації диспансеру, психолог поліклінічного відділення психоневрологічного диспансеру Мирослава Старицька-Луцишин, передає Цензор.НЕТ.

"Операція "реорганізація" продовжується! Як я і передбачала після громадських обговорень, влада вперто, впевнено і швидко рухається до своєї мети. Протокол громадських слухань, які відбулись 26 липня, нам не надали до цього часу. Ми давали інформаційний запит Володимиру Гірняку ще 2 липня - жодної відповіді не отримали!!! Створили вони собі так звану "робочу групу", але не таку як пропонувалось, а таку, як їм зручно, включили в неї не тих, кого ми пропонували, а тих, кого їм вигідно! На наше заперечення стосовно складу робочої групи юрист управління майном аж підскочив, почервонів і почав обурюватися, що ми "затягуємо процес" і так вони "до листопада не встигнуть". Питання "куди поспішаєте?" і "Вам важливо якісно чи швидко?" були проігноровані. Проговорився і голова так званої "робочої групи" Ігор Ковальчук, який сказав, що обіцяє зі свого боку зробити все, щоб до вересня було ухвалено правильне і зручне рішення, а Василя Штибеля (ми запропонували ввести його в робочу групу) не варто залучати, бо з ним то затягнеться до листопада, а на то нема часу!!!" - написала вона.

"18 липня в Департаменті охорони здоров'я відбувся виїзний "круглий стіл", і як було задекларовано в листі Міністерства охорони здоров'я, стосувався він реорганізації психіатричної служби Львівщини. Що ж відбувалося там насправді, неможливо було зрозуміти. А Ірина Микичак пояснила в себе на сторінці, що це виявилось обговоренням реорганізації диспансерів!!! Нас далі "водять за носа", видають грішне за праведне і викручують все по-своєму. Питання, як саме скорочення 5-ти посад адміністрації та харчоблоку врятує бюджет області? Чому і за якими критеріями з трьох психіатричних установ вирішили ліквідувати саме психоневрологічний диспансер, який є найбільш сучасним і відремонтованим? Як ліквідація диспансеру покращить якість надання медичної допомоги населенню? Чому скорочення ліжкової мережі має відбутися за рахунок ліквідації однієї установи? Так і залишились без відповідей, і навіть представник Міністерства охорони здоров'я Сергій Шум здивовано звів плечима. Але з усього вищенаведеного відповіді напрошуються самі собою - до листопада диспансер сподіваються ліквідувати! Все інше нікого не цікавить!" - зазначила Старицька-Луцишин.

"Тепер надія лише на депутатів! Ми, пацієнти і працівники, просимо вас не голосувати за ліквідацію диспансеру, тому що наслідки будуть непередбачені. І якщо внаслідок так званих псевдореформ і маскованих "реорганізацій" неліковані пацієнти соматичних клінік помирають, стоматологічних поліклінік - залишаються без зубів, то неліковані пацієнти психіатричних диспансерів стають небезпечними і для себе, і для суспільства! І для вас, представники влади, що хочуть ліквідувати диспансер! І для ваших сімей! Наразі ми це намагаємося втримати, бо вселяємо в них надію, що диспансер залишиться! А далі - невідомо! Це не жарти, і не погрози - це реальність! 14000 пацієнтів на обліку в диспансері, і ця ситуація вже починає викликати в них стани занепокоєння і загострення! Хороші депутати, ми сподіваємося на ваше розуміння і підтримку! Не все в тому житті вимірюється грошима! Спокій і безпека для вас і ваших близьких є набагато ціннішими! А ми прямуємо в Київ з Андрієм Шубом і продовжуємо боротьбу!" - резюмувала глава первинної профспілкової організації диспансеру.

Як повідомлялося раніше, Львівська облрада хоче закрити Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер шляхом приєднання його до Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні. Працівники установи запевняють, що така реорганізація не принесе жодного покращення для пацієнтів, а має на меті перепродаж новим власником території психдиспансеру.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3077627
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору