EN|RU|UK
 Політика України
  16320  56
Матеріали за темою:

 Директор НАБУ Ситник не погоджується з висновком КДКП і вимагає звільнення Холодницького

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник направив до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів заперечення на висновок одного з її членів, який рекомендував обмежитися доганою щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-служби НАБУ, такий лист Ситник направив до КДКП 16 липня.

"Оскільки у висновку члена КДКП констатовано неодноразове вчинення Назаром Холодницьким саме грубих порушень, то наявні всі передбачені законом підстави для ухвалення Комісією рішення про неможливість його перебування на посаді прокурора, що тягне за собою припинення його повноважень як прокурора та, як наслідок, припинення повноважень на адміністративній посаді – заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури", – йдеться у листі Ситника.

Наголошується, що внаслідок розгляду скарг Директора НАБУ та Генерального прокурора України член КДКП у своєму висновку підтвердив грубі порушення очільником САП правил прокурорської етики, розголошення відомостей, які стали йому відомі під час виконання службових повноважень, вчинення дій, що порочать звання прокурора, незаконного втручання у службову діяльність іншого прокурора тощо. Однак член КДКП нібито не побачив законних підстав для звільнення Холодницького із займаної посади.

Водночас, як зазначають у НАБУ, цим же Законом передбачено, що Комісія може ухвалювати рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора і припинення її повноважень. Зокрема, якщо вчинений нею дисциплінарний проступок має характер грубого порушення.

"А це стосовно дій Назара Холодницького підтверджено висновком КДКП. Також, відповідно до Закону, у випадку, коли прокурор обіймає адміністративну посаду, його повноваження на ній припиняються у разі звільнення з посади прокурора або припинення повноважень на посаді прокурора", - зазначено в повідомленні.

НАБУ переконане, підтверджені висновком КДКП неодноразові грубі порушення Назара Холодницького є достатніми законними підставами для ухвалення рішення про неможливість перебування його на посаді прокурора, а відтак, і припинення повноважень на адміністративній посаді – заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури відповідно до ч.3 ст.51, ч.2 ст.41 Закону "Про прокуратуру".

"Національне бюро вважає, що в цьому випадку КДКП може і має ініціювати перед Радою прокурорів України розгляд питання про внесення рекомендації щодо звільнення керівника САП", - сказано в повідомленні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3077451
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору