EN|RU|UK
 Політика України
  4479  17

 Виявлено факти незаконної передачі дітей під виглядом сурогатного материнства в чотири країни, - ГПУ

Управлінням ГПУ з розслідування злочинів, скоєних на тимчасово окупованих територіях, виявлено факти незаконної передачі новонароджених дітей громадянам Італії, Польщі, Великої Британії та Швейцарії.

Про це "Цензор.НЕТ" повідомив заступник начальника відділу цього управління - старший групи прокурорів у кримінальному провадженні, яке стосується діяльності української клініки репродуктивної медицини, Олександр Якубець.

Нагадаємо, раніше, коментуючи це резонансне розслідування, Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Україна стала одним із центрів комерційного сурогатного материнства. А також повідомив, що на початку 2011 року клієнтами клініки репродуктивної медицини ВІОТЕХСОМ стало подружжя - громадяни Італійської Республіки, які уклали договір з нею на здійснення допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) методом сурогатного материнства.

Луценко зазначив, що потенційні батьки на момент запліднення не перебували навіть на території України і не надавали свого біоматеріалу.

"Як встановило слідство, у вересні 2011 року у Вінницькому пологовому будинку сурогатна мати народила двох хлопчиків. Через важкі пологи один з них помер, другий потрапив у реанімацію, але лікарям вдалося його врятувати, - розповів Олександр Якубець. - Замовники-італійці від головлікаря клініки репродуктивної медицини отримали довідку про генетичну спорідненість з близнюками, але оскільки доля померлої дитини їх вже не хвилювала, його ховала сурогатна мати. А другого хлопчика відвезли до Італії, де, використовуючи завідомо підроблені документи, зареєстрували себе його батьками".

За його словами, факт повідомлення завідомо неправдивих відомостей про походження дитини був виявлений правоохоронними органами Італії. Ними ж була проведена генетична експертиза, яка спростувала можливість походження дитини від італійського подружжя, і останніх притягнули до кримінальної відповідальності.

"Ми отримали вирок Апеляційного суду м. Рим, яким подружжя-італійці засуджені за вчинення кримінального злочину, пов'язаного з наданням недостовірних даних у державні органи під час реєстрації новонародженої дитини. У цьому ж рішенні констатовано факт проведення генетичної експертизи, результати якої виключають можливість генетичного споріднення цих осіб з хлопчиком. Дитину передали спеціальним органам і йому призначено опікуна. Наскільки відомо, зараз він очікує усиновлення, - зазначив прокурор. - Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває і вже виявлені аналогічні факти передачі таким чином новонароджених дітей для громадян Польщі, Великої Британії, Швейцарії, зараз збирається необхідна доказова база. Що стосується згаданих громадян Італії, то щодо кожного з них підготовлено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 149 КК України, яке після офіційного перекладу буде направлено до компетентних органів Італійської республіки в порядку міжнародного співробітництва".

Прокурор також підкреслив, що зазначені факти незаконної передачі дітей іноземцям стали можливими у зв'язку з недосконалістю чинного законодавства України, яким регламентовано лікування допоміжними репродуктивними технологіями, в тому числі методом сурогатного материнства. Зараз цей процес врегульовано лише одним наказом Міністерства охорони здоров'я України за 2013 рік.

Генеральною прокуратурою України ініційовано дослідження нормативних актів, вивчення з цього приводу досвіду США та Австралії (в цих країнах питання сурогатного материнства належним чином врегульоване із забезпеченням прав усіх учасників цього процесу), і, як наслідок, внесення відповідної законодавчої ініціативи.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3077265
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору