EN|RU|UK
 Політика України
  6315  26
Матеріали за темою:

 Росія буде тягнути з газовими переговорами до рішення апеляції щодо Стокгольмського арбітражу, - Вітренко

Головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко вважає, що російська сторона обрала неконструктивну позицію на тристоронніх переговорах щодо газу в Берліні , заявляючи про готовність говорити про нові умови транзиту тільки після отримання рішення апеляційного суду щодо скаги "Газпрому" на рішення Стокгольмського арбітражу з "Нафтогазом".

Як передає Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Позиція російської сторони фактично означає, що справжні переговори (а не консультації, як зараз) фактично можливі не раніше, ніж буде отримано рішення апеляційного суду щодо Стокгольмського арбітражу. Тобто через 1-1,5 року", - написав він.

За його словами, до цього часу, з позиції Росії, сторони можуть лише "вивчати" нові умови.

"Якщо хтось вважає таку позицію конструктивною, то логічним наслідком повинно бути призупинення будівництва "Північного потоку-2" - принаймні на ті ж 1,5 року "для вивчення ситуації", - підкреслив Ю.Вітренко.

Комерційний директор НАК зазначив, що позиція України і Європейської комісії на зустрічі була дуже конструктивною: "максимальне застосування європейських правил, які на ділі, а не тільки на словах, забезпечують баланс інтересів сторін".

Ю.Вітренко додав, що було згадано запропоновану "Нафтогазом" нову методику розрахунку тарифів на транспортування газу, застосування якої при повному завантаженні транзитних потужностей України дозволяє знизити тарифи до рівня нижче, ніж у "Північного потоку-2".

"Сьогоднішні тристоронні консультації в Берліні щодо транзиту газу через Україну ще раз підтвердили, що "Північний потік-2" не має бути побудований", - резюмував Вітренко.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін заявив, що в разі врегулювання спору між ПАТ "Газпром" (РФ) і НАК "Нафтогаз України" в Стокгольмському арбітражному суді РФ буде готова продовжити контракт на транзит російського газу до країн ЄС через територію України.

У "Нафтогазі" вважають вже врегульованими два спори з російським "Газпромом", рішення за якими ухвалив Стокгольмський арбітраж.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - щодо транзитного контракту (45 днів).

6 червня НАК "Нафтогаз України" подала до Стокгольмського арбітражу новий позов із вимогою переглянути тариф на транзит газу за контрактом з ПАТ "Газпром". "Контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" дає сторонам можливість вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню", - зазначають в компанії.

"Нафтогаз" вимагає перегляду тарифу з березня 2018 року, попередньо оцінює свої грошові вимоги в $11,58 млрд без урахування відсотків. Вожночас, за даними головного комерційного директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, сума вимог може бути знижена при виконанні "Газпромом" деяких умов.

Росія буде тягнути з газовими переговорами до рішення апеляції щодо Стокгольмського арбітражу, - Вітренко 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3077106
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору