EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  18426  89
Матеріали за темою:

 РФ ставила питання про мирову угоду "Газпрому" з "Нафтогазом" і припинення спроб Києва стягнути $2,6 млрд, рішень немає, обговорення продовжиться в жовтні, - Новак

Мирова угода "Газпрому" з "Нафтогазом" обговорювалося як один із варіантів, але рішень немає, а обговорення продовжиться в жовтні, повідомив журналістам міністр енергетики РФ Олександр Новак.

.Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Це один з варіантів врегулювання відносин. Жодних рішень щодо цього питання немає. Думаю, що всі ці питання будуть обговорюватися додатково на консультаціях у жовтні", - сказав він.

За його словами, на переговорах він також ставив питання про припинення спроб Києва стягнути з "Газпрому" $ 2,6 млрд до остаточного вирішення спору. "У своєму виступі я позначав питання, що стосуються, зокрема, і добровільного припинення арешту майна до остаточного рішення апеляційної інстанції шведського суду. Ми, безумовно, зацікавлені в такому вирішенні питання. Це б мало конструктивний характер, і такий варіант вирішення питання міг би бути більш оптимальним з точки зору термінів", - зазначив О.Новак.

"Але не виключається варіант, що ми дочекаємося рішення арбітражного суду. Ми зацікавлені і в такому вирішенні питання. Це б мало конструктивний характер", - додав міністр.

"Ми готові продовжити чинний контракт. Чи готові розглядати, зокрема, і пропозиції щодо укладення нового контракту. Важливе питання, яке з цим пов'язано, це наша позиція - ми повинні врегулювати всі спірні відносини до початку реалізації нового етапу взаємин. Тому що це комерційні контракти, які реалізують найперше комерційні організації, тому вони повинні бути взаємовигідними і умови повинні бути вигідні як постачальникам, так і споживачам, а також тим, хто надає послуги з транзиту газу європейським споживачам", - підкреслив він.

При цьому О.Новак зазначив, що на переговорах у вівторок сторони просто обмінялися думками і не ставили завдань ухвалювати конкретні рішення з того чи іншого питання.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - щодо транзитного контракту (45 днів).

6 червня НАК "Нафтогаз України" подала до Стокгольмського арбітражу новий позов із вимогою переглянути тариф на транзит газу за контрактом з ПАТ "Газпром". "Контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" дає сторонам можливість вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню", - зазначають в компанії.

"Нафтогаз" вимагає перегляду тарифу з березня 2018 року, попередньо оцінює свої грошові вимоги в $11,58 млрд без урахування відсотків. Вожночас, за даними головного комерційного директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, сума вимог може бути знижена при виконанні "Газпромом" деяких умов.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3077101
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору