EN|RU|UK
 Політика України
  7664  34

 Прокуратурою перевіряється версія про підпал клініки репродуктивної медицини, пов'язаної зі скандалом про торгівлю немовлятами

Під час пожежі в офісному приміщенні клініки ВІОТЕХСОМ, власник якої опинився в епіцентрі скандалу, пов'язаного з торгівлею дітьми, знищено частину документації та медичного обладнання. Наразі слідством перевіряється версія навмисного підпалу.

Про це повідомив "Цензор.НЕТ" старший групи прокурорів у кримінальному провадженні - заступник начальника відділу Управління з розслідування злочинів, скоєних на тимчасово окупованих територіях ГПУ, Олександр Якубець.

"Частину документації або приховують, або її спеціально знищили", - заявив прокурор.

Він також повідомив, що під час обшуку у власника клініки виявлено та вилучено грошові кошти - понад 800 тисяч США, 360 тисяч євро, 90 тисяч доларів, печатки низки підприємств, серед яких компанії, зареєстровані у Великій Британії, Бельгії і на Сейшельських островах.

"За версією слідства, іноземці, які зверталися за послугами до клініки, або переказували гроші на рахунок компаній, зареєстрованих у країнах Євросоюзу, або передавали особисто власнику клініки", - пояснив Олександр Якубець.

Крім того, під час обшуку було знайдено медичну документацію щодо участі в програмі сурогатного материнства до 1000 жінок.

Нагадаємо, 16 липня Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що в 2010 році громадянин Молдови, який одночасно є громадянином Німеччини, організував на території України діяльність медичного центру "БіоТехКом" (BioTexCom), який спеціалізується на наданні послуг у галузі репродуктивної медицини.

За словами Ю. Луценка, у 2011 році пацієнтами цієї клініки стала подружня пара з Італії, якій за суму 30 тис. євро клініка повинна була вирішити проблему бездітності. Він підкреслив, що у момент запліднення потенційні батьки не перебували на території України і не надали свій біоматеріал для необхідних медичних маніпуляцій.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3077082
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору