EN|RU|UK
 Політика України
  3429  23

 Свідок у справі про торгівлю дітьми через клініку репродуктивної медицини заявила про загрозу її життю і попросила про гарантування заходів безпеки, - ГПУ

Один зі свідків у кримінальному провадженні про торгівлю дітьми, де фігурує клініка репродуктивної медицини ВІОТЕХСОМ, подала прокурору клопотання про гарантування заходів безпеки, заявивши про загрозу життю і здоров'ю.

Про це "Цензор.НЕТ" розповів старший групи прокурорів у кримінальному провадженні - заступник начальника відділу Управління з розслідування злочинів, скоєних на тимчасово окупованих територіях ГПУ Олександр Якубець.

"У зв'язку з реальною загрозою життю і здоров'ю однієї зі свідків подано клопотання прокурору про гарантування заходів безпеки. І наразі органом попереднього розслідування здобуто докази незаконного впливу підозрюваного і його адвоката, як особисто, так і через інших осіб на свідків з метою підбурювання їх до відмови від дачі показань або дачі завідомо неправдивих показань, - прокоментував Олександр Якубець. - Так, одна зі свідків, анкетні дані якої не розголошуються в зв'язку із вжитими щодо неї заходами безпеки, показала, що сурогатним матерям, які співпрацювали з клінікою, часто телефонують представники підозрюваного і наполегливо просять відмовитися від дачі показань на підставі ст. 63 Конституції України в разі їх виклику в прокуратуру для допиту або спотворювати надані свідчення на його користь, даючи тим самим неправдиві відомості. Уже кількох людей, які давали раніше показання під час їх допитів у прокуратурі, адвокати змусили підписати нотаріально завірені заяви про надання ними свідчень під психологічним і фізичним тиском з боку слідчих і прокурорів. У такій ситуації жінки просто бояться говорити правду".

За його словами, також слідству стало відомо, що свідки отримують повідомлення від одного з адвокатів про необхідність відмови від дачі показань у разі їх допиту прокурорами, при цьому погрожуючи нарахуванням їм сум несплачених податків.

Нагадаємо, як повідомляв раніше під час брифінгу Генпрокурор Юрій Луценко, громадянин Молдови, який водночас є громадянином ФРН, організував на території України клініку репродуктивної медицини ВІОТЕХСОМ, яка надавала послуги іноземцям та, за версією слідства, фактично використовувалася для торгівлі немовлятами.

Співзасновнику медичного центру повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 149 КК України, а головному лікарю - за ч. 3 ст. 149, ч. 1 ст. 366 КК України.

Наразі до суду внесено клопотання про обрання щодо цих осіб запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

За словами Олександра Якубця, клієнтами клініки ВІОТЕХСОМ були сімейні пари з країн, де сурогатне материнство заборонено. Серед них Італія, Іспанія, Франція, Великобританія, Німеччина, Румунія, Польща, Китай.

Громадяни України клієнтами клініки ставали лише як донори біоматеріалу.

"Клініка має розгалужену систему своїх представництв на території України, основні центри яких у містах Київ і Кропивницький, - розповів прокурор. - Крім того, у власності медичного центру є закриті готельні комплекси, де іноземці розміщувалися під час візитів в Україну. Для піару клініки в Європі діють її агенти, які підшукують потенційних батьків".

Сурогатні матері підбиралися з різних регіонів України, зокрема із зони проведення операції Об'єднаних сил. За версією слідства, на участь в програмі сурогатного материнства погоджувалися жінки з матеріально незабезпечених сімей, щоб заробити гроші для своєї родини.

"Таким жінками щомісяця видавали по 200 євро на проживання та харчування. Загальна сума за послуги сурогатної матері видавалася після народження дітей, - пояснив Якубець. - Але за час вагітності на сурогатних матерів накладалися грошові штрафи за порушення режиму. Причому, за словами жінок, у більшості випадків такі штрафні санкції були безпідставними. Бували випадки, що після народження дітей сурогатна мама отримувала лише 3-4 тисячі євро замість обіцяних 10 тисяч, - пояснив Олександр Якубець.

Він також повідомив, що оплату за свої послуги жінки, як правило, отримували готівкою.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3077072
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору