EN|RU|UK
 Суспільство
  4498  18

 Упродовж десяти років Центральний аероклуб ім. Антонова робили непривабливим. Зараз відбувається його рейдерське захоплення, - заява керівника і спортсменів

Передача Центрального аероклубу ТСОУ імені Антонова в приватні руки означатиме фактичне рейдерське захоплення підприємства.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на прес-конференції в Києві заявив Василь Руснак, відсторонений від посади начальника аероклубу, а також його юридичний радник Олена Довганич і спортсмен Євген Литвин.

Нагадаємо, Товариство сприяння обороні України (ТСОУ) володіє великою спортивною інфраструктурою. У 1991 році воно проголосило себе правонаступником радянського Добровільного товариства сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ), і таким чином продовжує розпоряджатися багатомільярдними активами радянської організації. Наприкінці жовтня 2017 року відбулися перевибори голови ТСОУ, новим керівником став Сергій Кошин. У листопаді він ініціював перевірку підприємств, які перебували на аеродромі "Чайка".

31 травня Руснак був відсторонений від виконання обов'язків директора, однак залишений на посаді пілота. В. о. керівника призначено начальника управління авіації та спорту Юрія Прокопчука. За словами Руснака, ТСОУ має намір завести на аероклуб приватного інвестора, що по суті є рейдерським захопленням, оскільки після цього клуб перетвориться на приватний.

Руснак повідомив, що інвестори мали намір побудувати на аеродромі "Бузова" злітну смугу.

"Роботи почалися, але виявилося, що побудувати смугу на аеродромі "Бузова" не так просто. Потім ці інвестори відмовилися від проекту, оскільки багато труднощів і занадто високі вимоги з часом поставили представники ТСОУ. Я роз'яснював, які проблеми стоять: що не можна просто прокласти асфальтову смугу і літати з неї, а це пов'язано з труднощами щодо узгодження проекту, будівництва та реєстрації як об'єкта нерухомості. І, звичайно, податки, які збільшаться майже на півмільйона гривень. Унаслідок цього я отримав наказ про продовження перевірки в Центральному аероклубі", - зазначив Руснак.

За його словами, Кошин перевищив повноваження, оскільки перевірка може здійснюватися лише ревізійною комісією. Крім того, план перевірки затверджено у 2008 році, а положення плану базуються на документах часів СРСР.

Євген Литвин пілот, спортсмен-парашутист Центрального аероклубу повідомив, що упродовж майже десяти років аероклуб робили непривабливим для спортсменів:

"Із 2009 року аеродром "Чайка" втратив всі сертифікати, які мав. Створювалися умови для знищення аеродрому шляхом його непривабливості. Перестали літати літаки, які кидали парашутистів. Аероклуб відмовився від повітряного простору і втратив статус аеродрому, перейшов на майданчик... У 2017 році ми встигли внести аеродром у кадастровий план, тим самим ускладнивши завдання його розпилу нашими суперниками".

Крім того, він повідомив, що нове керівництво ТСОУ діє врозріз із правилами безпеки польотів і стрибків з парашутом.

"Дії, які вживає керівництво ТСО, ні для кого не зрозумілі. Наприклад, у квітні для допомоги аероклубу без його погодження було куплено 14 парашутів для виконання спортивних стрибків - безпосередньо за підписом керівника ТСО Сергія Кошина. Коли нам ці парашути привезли в аероклуб, то виявилося, що самі парашути американські, і не використовуються в США з 2008 року через надзвичайну травматичність. Ці парашути військові, а не для виконання спортивних стрибків. У програмі випробувань цього парашута написано, що ранці для нього шила одна українська компанія. Парашут із ранцем в Америці коштує 465 доларів, сам парашут - 120 доларів. Куплено ТСО за 41 тисячу гривень. Рюкзаки пошиті в Україні, але системи причеплення запасних парашутів зняті зі старих радянських систем. В актах випробування парашутів зовсім не зазначено застосування запасних парашутів. Ми зв'язалися з американською компанією, виробником цих парашутів, і з'ясували, що в Америці вони використовуються тільки з певною системою. А в інструкціях наших запасних парашутів написано, що вони використовуються тільки з радянськими системами. Тобто сьогодні керівництво ТСО хоче вести комерційну діяльність, тільки підписувати ніхто не хоче. Хто на себе буде брати відповідальність за стрибки з парашутами, які не пройшли випробувань?" - заявив спортсмен.

За словами Литвина, за цим фактом порушено кримінальне провадження.

Юридичний радник аероклубу Олена Довганич додала, що, крім кримінального провадження щодо придбання парашутів, подано два позови з приводу трудових відносин - оскаржено дії Кошина щодо Руснака. Крім того, відкрито кримінальне провадження за перевищення повноважень Кошиним.

За словами юриста, деклароване завдання ТСОУ - сприяння обороні України і розвиток авіаційного спорту - на ділі не виконується.

"У Держреєстрі громадських формувань сказано, що ТСОУ налічує понад 4 млн членів. Кошин у своєму звіті зазначив кількість членів у 350 тисяч. Фактично залишилися керівні органи і апарат... Якщо подивитися на статут, то там сказано, що члени організації не є власниками майна. Відповідно до того ж реєстру, статутний капітал становить 0 гривень. Виникає питання: яким чином ця організація створила таке підприємство, як Центральний аероклуб і внесла в його статутний фонд 2 млн 792 грн, якщо вона сама нічим не володіє? А всі ці підприємства, які нібито створені ТСОУ, насправді були створені набагато раніше, і саме ТСО було створено на базі авіаційних клубів. З них було створено ДТСААФ, правонаступником якого є ТСОУ. Тобто ТСОУ фактично забрало державне майно і перетворило його на комерційну організацію. А останній випадок з тим, що вони хочуть завести інвесторів, - це фактично рейдерське захоплення підприємства апаратом і його керівником. Тому що віддавши корпоративні права приватним особам, аероклуб стане приватним підприємством. Це зазначено в документах - вони дають пропозицію приватним особам створити товариство з обмеженою відповідальністю".

Вона нагадала, що в коаліційній угоді під час створення уряду було заявлено про розпуск ТСОУ і передачу його майна в державну власність, зокрема для потреб оборони:

"Це громадська організація з власністю. Тому необхідно провести загальні збори ТСОУ, розібратися в його діяльності і розпустити. Тому що воно не сприяє обороні держави. Навіть навпаки, оскільки цей аеродром міг би використовуватися для тренувань і спортсменами, і військовими, і студентами військових кафедр столичних вишів".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076938
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору