EN|RU|UK
 Політика України
  19248  92
Матеріали за темою:

 У "Нафтогазі" нагадали Путіну, що Стокгольмський арбітраж вже врегулював судову суперечку з російським газовим монополістом: "Проблеми "лише" в тому, що "Газпром" не виконує рішення"

Комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко нагадав президенту Росії Володимирові Путіну, який на спільній прес-конференції з президентом США Дональдом Трампом заявив, що РФ готова продовжити транзитний контракт з Україною в разі врегулювання судової суперечки між "Газпромом" і "Нафтогазом", про те, що спір уже врегульовано в Стокгольмському арбітражі.

Як передає Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Путін каже, що Росія готова зберегти транзит газу у випадку врегулювання спору між суб’єктами господарювання в Стокгольському арбітражі. По-перше, два спори (щодо контракту на поставку газу та контракту на транзит газу) між "Газпромом" та "Нафтогазом" уже було врегульовано в Стокгольському арбітражі. Проблеми "лише" в тому, що "Газпром" не виконує рішення арбітражу - не постачає газ в Україну за цінами, які визначив арбітраж, і не сплачує нам 2,6 млрд дол компенсації, яку визначив арбітраж", - написав Вітренко.

Головний комерційний директор НАК нагадав, що "Нафтогаз" наразі вимагає від "Газпрому" $12 млрд шляхом подачі третього позову до арбітражу: "По-друге, ми готові врегулювати і нову суперечку щодо перегляду транзитного тарифу, з якою ми нещодавно звернулися до Стокгольмського арбітражу. І ми впевнені, що в нас сильна юридична позиція - контракт прямо передбачає наше право переглядати транзитний тариф".

За його словами, дозвіл третього спору через арбітраж може відбутися не раніше кінця 2020 року, тоді як транзитний контракт між компаніями закінчується 31 грудня 2019 року. "Чи готові "Газпром" і Німеччина зупинити будівництво "Північного потоку-2" до закінчення нового арбітражу?" - резюмував Вітренко.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - щодо транзитного контракту (45 днів).

6 червня НАК "Нафтогаз України" подала до Стокгольмського арбітражу новий позов із вимогою переглянути тариф на транзит газу за контрактом з ПАТ "Газпром". "Контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" дає сторонам можливість вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню", - зазначають в компанії.

"Нафтогаз" вимагає перегляду тарифу з березня 2018 року, попередньо оцінює свої грошові вимоги в $11,58 млрд без урахування відсотків. Вожночас, за даними головного комерційного директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, сума вимог може бути знижена при виконанні "Газпромом" деяких умов.

У Нафтогазі нагадали Путіну, що Стокгольмський арбітраж вже врегулював судову суперечку з російським газовим монополістом: Проблеми лише в тому, що Газпром не виконує рішення 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076889
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору