EN|RU|UK
 Політика України
  11636  47

 Аваков озвучив "червоні лінії" в запропонованій ним стратегії "малих кроків" з деокупації Донбасу

Сьогодні, 16 липня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков представив так звані "червоні лінії" в запропонованій ним стратегії деокупації Донбасу "Механізм малих кроків" - принципові положення, що визначають ті інтереси України, за якими компроміси неприпустимі, а суперечки недоцільні.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби МВС.

"Не можуть бути предметом дискусії такі положення:

  • зміна державного устрою України. У тому числі не можна ставити питання про перехід до федеративного устрою. Конституція чітко визначає, що "Україна є унітарною державою. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною";
  • державний кордон України має бути повністю підконтрольний Державній прикордонній службі України упродовж всієї лінії. "Блакитні шоломи" (миротворці ООН) міжнародної миротворчої місії є лише гарантією забезпечення такого контролю і спостерігачами, які моніторять відсутність провокацій зі сторони РФ;
  • мешканці деокупованих територій Донбасу є громадянами України, що знаходяться в сфері юрисдикції Української юстиції та підпорядковуються законам України. Згідно з Конституцією України, "в Україні існує єдине громадянство". Закон "Про громадянство" визначає: "якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових стосунках з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових стосунках з Україною він визнається лише громадянином України";
  • не може бути предметом дискусії стратегічне прагнення України стати членом ЄС і НАТО", - зазначив міністр внутрішніх справ.

Він також наголосив, що легітимізація анексії Криму також не має бути предметом обговорення.

"Ми вам повернемо окуповані території Донбасу в обмін на легітимізацію анексії Криму" – неприйнятно! Тут не може бути жодних поступок! Нема про що розмовляти!", - зауважив Арсен Аваков.

Глава МВС додав, що амністія не може бути застосована до осіб, що вчинили тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом України.

"Ті, у кого на руках кров убитих мирних мешканців та українських солдатів, хто організовував захоплення влади, керував масовими вбивствами та погромами – не підлягають амністії. Наше головне завдання – знайти компроміси на кордонах "червоних ліній", відстояти принципові позиції та домовитися у рамках міжнародної переговорної групи про чіткий план з повернення та відродження наших території, посилення потужності та процвітання України", - резюмував Аваков.

Аваков озвучив червоні лінії в запропонованій ним стратегії малих кроків з деокупації Донбасу 01

Нагадаємо, у МВС представили Стратегію відновлення цілісності України і деокупації Донбасу "Механізм малих кроків", вона передбачає поетапну реінтеграцію окупованих територій.

Також нагадаємо, що громадські обговорення стратегії відбулися в усіх областях України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076730
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору