EN|RU|UK
 Політика України
  13589  71

 Зарубіжні партнери дають вищу оцінку реформам, аніж українські експерти і населення, - Бекешкіна

Найпозитивніше успіхи реформ в Україні оцінюють закордонні партнери, дещо критичніше - українські експерти, а от населення оцінює прогрес реформ найнегативніше.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на прес-конференції "Верховна Рада 8.0: оцінка роботи парламенту" повідомила Ірина Бекешкіна, директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

"Нещодавно відбувся ХХ-й ювілейний саміт Україна-ЄС в Брюсселі, де наші зарубіжні партнери високо оцінили прогрес реформ в Україні, зазначивши однак, що варто було б прискорити їх просування. Українські експерти значно критичніше оцінюють реформи, оцінивши останній реформаторський рік на 2,73 балів за п'ятибальною шкалою. Але найкритичнішим є населення. Понад 54% громадян України не бачить жодної успішної реформи", - сказала Бекешкіна.

Згідно з результатами дослідження фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва "Реформи в Україні: чи знають, чи підтримують, чи вірять в успіх?", експерти "Реанімаційного пакету реформ" вважають найуспішнішими за минулий рік децентралізацію, а також - медичну і освітню реформи і антикорупційну в контексті прийняття Закону про Вищий антикорупційний суд. Найбільш провальними вони називають судову, антикорупційну, податкову, аграрну і виборчу реформи. Що стосується населення, то воно відносно успішними вважає пенсійну (7%), реформу армії (6.5%), децентралізацію (6%) і медичну (6%) реформи.

"Позиція населення цілком зрозуміла, оскільки справа в пріоритетності. Для себе населення головним пріоритетом вважає реалізацію антикорупційної реформи, і поки не буде очевидних успіхів в антикорупції, то знецінюватимуться успіхи в інших сферах реформ", - додає Бекешкіна.

Ієрархія найважливіших для українців реформ вже чотири роки поспіль залишається стабільною: найважливішою є антикорупційна реформа - так вважають майже 58% населення. Далі за рівнем значущості йдуть реформа охорони здоров'я (46%), пенсійна реформа і реформа системи соціального захисту (44%, минулого року - 36%), реформа органів правопорядку (32%), люстрація чиновників (29%, минулого року - 22 %), реформа армії, зміцнення обороноздатності (21,5%).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076456
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору