EN|RU|UK
 Економіка
  5179  21

 "АрселорМіттал Кривий Ріг" заявляє про відмову в постачанні сірчаної кислоти від українських виробників

Металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг", що входить до транснаціональної корпорацію ArcelorMittal, заявляє про відмову ПАТ "Сумихімпром" і ДП "Східний ГЗК" поставляти сірчану кислоту на підприємство без пояснення причин.

Про це повідомив Володимир Ткаченко, заступник генерального директора АМКР, під час першого засідання Моніторингової групи з питань виробництва та імпорту сірчаної кислоти при Державній регуляторній службі України, інформує  uaprom.info

"Зараз ми стикаємося з відсутністю сірчаної кислоти на внутрішньому ринку. Чому ми веземо сировину з Білорусі? У нас немає вибору, ми не можемо купити сірчану кислоту в Україні", - сказав він.

За його словами, "АрселорМіттал Кривий Ріг" споживає 2,5-3 тис. т цієї сировини на місяць. Крім того, він нагадав, що комбінат інвестував близько $170 млн у будівництво нових коксових батарей.

"Очікували, що з осені вони запрацюють на повну потужність, але зараз це під питанням", - зазначив В. Ткаченко.

Окрім цього, як зазначив заступник гендиректора, державні підприємства - "Сумихімпром" і Східний ГЗК, які виробляють сірчану кислоту в Україні, - не є власниками цієї продукції.

"Вони працюють за давальницькими схемами і не можуть нічого продавати. Тому ми змушені працювати з третіми особами, з трейдерами. Ми пишемо листи в "Сумихімпром" і Східний ГЗК, телефонуємо - жодної відповіді, вони йдуть у відмову", - підкреслив В. Ткаченко.

До того ж він зазначив, що Жовті Води, де розміщено Східний ГЗК,  розташовані поруч з Кривим Рогом. "Ми б весь час купували сірчану кислоту в Жовтих Водах, але ми в такому становищі, що не можемо купити", - констатував він.

В. Ткаченко нагадав, що два тижні тому на АМКР склалася критична ситуація, коли сірчаної кислоти вистачало тільки на 1,5 дня роботи. "Довелося довозити сировину автомобільним транспортом з Білорусі. Зараз у нас тижневий запас цієї сировини. Це ненормальна ситуація", - зазначив заступник гендиректора АМКР.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076410
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору