EN|RU|UK
 За кордоном
  3693  16

 Спецслужби ФРН заявили про кібератаки з Росії на німецькі медіа і хімкомпанії

Німецькі медіакомпанії й організація зі сфери хімічних досліджень стали, за даними спецслужби ФРН, метою кібератак.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW, про це йдеться в доповіді Федерального відомства з охорони конституції, представленій 12 липня.

Зазначається, що ця інформація свідчить про хвилю атак, здійснених, імовірно, з метою шпигунства. При цьому є вказівки на те, що напади, які мали місце в серпні 2017 і червні 2018 року і, можливо, тривають досі, вчинило російське угруповання хакерів Sandworm.

Відомство з охорони конституції уточнює, що за атаками, ймовірно, стоїть російська спецслужба. Йдеться, згідно з доповіддю, про так звану атаку спрямованого фішингу (spear phishing), з високою точністю здійсненої проти конкретних об'єктів. Через електронну пошту надсилалися листи від імені відправника, який заслуговує на довіру, з вкладенням зараженого текстового документа в форматі Word. Коли користувач відкривав його, надходила рекомендація дозволити виконання макросів. Якщо дати такий дозвіл, то відкривається можливість стеження за мережевою інфраструктурою або навіть управління нею.

Цілком можливо, що в Німеччині, крім медіакомпаній та організації, що займається хімічними дослідженнями, виявилися зачеплені й інші підприємства.

За даними німецької спецслужби, технічно висококваліфіковане і вкрай агресивне АПТ-угруповання Sandworm діє як мінімум із 2013 року. Воно відоме, серед іншого, нападами на цілі в Україні, зокрема в енергетичному секторі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076374
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору