EN|RU|UK
 Політика України
  18743  85
Матеріали за темою:

 Оптимально, щоб Євросоюз купував російський газ на кордоні з РФ, - Порошенко розповів у Брюсселі про загрози "Північного потоку-2" (виправлено)

Президент України Петро Порошенко вважає оптимальною моделлю придбання Євросоюзом російського газу на українсько-російському кордоні.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Адміністрацію Президента.

"Хтось намагався представити, що нібито "Північний потік-2" не є темою сьогоднішнього Саміту. Велика кількість країн стоїть на позиції шкідливості для європейської та глобальної безпеки будівництва "Північного потоку-2". Сьогодні, чітко на порядку денному НАТО стоїть питання енергетичної безпеки. Сьогодні є абсолютно чітка позиція, що "Північний потік-2" загрожує енергетичній безпеці Європи", - сказав Президент Петро Порошенко під час прес-конференції в Брюсселі.

Глава Української держави повідомив, що в ході Саміту НАТО відбулись ефективні консультації і питання проекту "Північний потік-2" зайняло вагому частину обговорення під час його двосторонніх зустрічей з главами країн-членів Північноатлантичного альянсу.

Президент також повідомив, що була вироблена спільна позиція щодо наступного етапу інтеграції України в європейські сектори, а саме – енергетичний союз, який включає й енергетичну безпеку.

"Це не лише "Північний потік-2". Це й спільна юрисдикція, де існують відповідні правила і норми. Найбільш ефективним було б, коли Україна, як частина Європи, купувала російський газ на українсько-російському кордоні",- сказав Петро Порошенко. Та додав, що це б забезпечило енергетичну безпеку та припинило будь-які інсинуації.

"Це не є ніякий економічний проект, проект є абсолютно політичний. Мета проекту – завдати удар по Україні та по багатьом іншим членам Європейського Союзу та членам НАТО", - наголосив Президент.

При цьому він підкреслив, що реалізація цього проекту створює великі ризики для європейської економіки: "Навіщо витрачати десятки мільярдів доларів, щоб зробити європейську економіку менш ефективною, менш конкурентоздатною, а енергетичну політику Європейського Союзу більш залежною від Росії?".

"Чим далі, тим більше приходить розуміння у більшості країн ЄС реальної мети "Північного потоку-2", - підсумував Президент.

Пізніше в Адміністрації Президента уточнили, що Порошенко обмовився, маючи на увазі придбання Еврососюзом російського газу на українсько-російському кордоні.

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Глава "Газпрому" заявив, що після побудови "Північного потоку-2" і "Турецького потоку" транзит газу через Україну знизиться вдесятеро. Глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що втрати України в разі, якщо Росія припинить транзит газу, становитимуть $3,5 млрд на рік.

Першою країною, в якій компанія Nord Stream 2 AG отримала повний комплект дозволів на будівництво, стала Німеччина. Фінляндія слідом за Німеччиною видала повний пакет дозволів на будівництво "Північного потоку-2". 7 червня Швеція схвалила будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїх водах. Зараз тривають процедури отримання дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу - Росії та Данії.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076345
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору