EN|RU|UK
 Суспільство
  21213  90

 Коріння багатьох міфів про "геноцид" поляків українцями запускалися через "специфічних людей", пов'язаних зі спецслужбами, - В'ятрович

Українські вчені спростовують звинувачення польських політиків у геноциді проти поляків, нібито скоєному українцями 11 липня 1943 року на Волині.

Про це сказав під час круглого столу в Укрінформі голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, передає Цензор.НЕТ.

Він зазначив, що українські вчені апелюють до документів і закликають польських дослідників скористатися нашими архівами для подальших досліджень. Однак у Польщі поспішають ці дослідження зупинити і ухвалюють політичні рішення, які ґрунтуються на міфах.

"Я переконаний, що відкритість архівів, яка нині спостерігається в Україні, на жаль, для частини польського політикуму стала фактором пришвидшення, який спонукав їх до політичних рішень. Завдання цих політичних рішень - зупинити будь-які подальші дослідження польсько-українського конфлікту, зупинити будь-які подальші дискусії між українськими і польськими дослідниками, які можуть поставити під сумнів зручні для цих польських політиків гіпотези, які нині вже існують як основи польського законодавства", - зауважив В'ятрович.

За його словами, корінь багатьох міфів про "геноцид", які побутують як канонічні в польських медіа і навіть в історіографії і політиці, криється ще в 1980-х роках.

"Міфи запускали через дуже специфічних людей - це такі люди як Едвард Прус, який не без підстав підозрюється в тому, що активно співпрацював з комуністичними спецслужбами ще в радянські часи, як Віктор Поліщук, українець за походженням, який жив у Канаді, автор книжки "Гірка правда про ОУН-УПА" та інших. Колеги Віктора Поліщука після його смерті зробили йому ведмежу послугу, опублікувавши в інтернеті архів, де можна ознайомитися з копіями документів, з якими він працював. Це копії документів з архівів КДБ, зроблені у 80-ті роки, передані громадянину Канади. З огляду на те, який ступінь "відкритості" архівів КДБ у 80-ті роки був для українських, взагалі радянських і особливо закордонних дослідників, можна самостійно зробити певні висновки", - підкреслив глава УІНП.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076317
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору