EN|RU|UK
 Суспільство
  21405  157

 "Не почуваєшся рабом": українці стали рідше їздити за кордон на сезонні роботи

Українські заробітчани стали рідше вирушати за кордон по "сезонні гроші", адже роботи зі збору овочів і ягід багато і в Україні.

Система оплати така сама, як і всюди - скільки зібрав, стільки і отримав, а сезон триває до пізньої осені, повідомляє "Сегодня", пише Обозреватель.

."У мене тут дитина, брат працює ... Мені тут краще працювати ... І три тисячі на місяць, і п'ять можу заробити", - повідомляє українка Алла Гаркуша, що займається сезонними заробітками зі збору ягід у рідній країні.

До речі, на умови праці працівники теж не скаржаться.

"Не почуваєшся рабом, тут ставлення хороше. Мені в перший же день стало зле - мене на поле не відпускали. Одразу в посадку відвели, одразу ліки, викликали лікаря", - зазначила ще одна працівниця Валерія Мішутіна.

Зокрема, на смородині, собівартість якої значно нижча, ніж у лохини, можна отримати від трьох до семи тисяч гривень.

"Ми їх привозимо на роботу і завозимо з роботи, вчасно, своїм мікроавтобусом. Ми їх в обід годуємо хорошими продуктами власного виробництва, вони можуть вдосталь насититися вітамінною продукцією", - повідомив директор фермерського господарства Сергій Вахній.

Водночас українці все більше скаржаться на умови роботи в сусідніх країнах. Зокрема, львів'янин Андрій Ковалишин, який збирав у Польщі лохину, зазначив, що за день роботи і п'ять годин сну він отримав тільки 220 гривень. Українець зазначив, що більше туди не поїде.

"Я думав, що трохи легше, і думав, що більше грошей зароблю. Якщо тобі зле, ти йдеш до бригадира, кажеш про це - він може тобі не повірити ... За найменше порушення українців одразу серйозно штрафують", - резюмував Ковалишин

Як повідомляв OBOZREVATEL, за даними Міжнародної організації праці, 47,9% заробітчан працює без дозволу. Трудові мігранти не платять податки і позбавляються права отримувати пенсію. Також вони не можуть претендувати на гарантований пакет соціальної допомоги.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076221
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору