EN|RU|UK
 За кордоном
  2696  13
Матеріали за темою:

 Естонія, Латвія і Данія створять штаб Північної дивізії НАТО

Міністри оборони Естонії, Латвії та Данії уклали в середу угоду про створення командування багатонаціональної Північної дивізії НАТО.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомили в прес-службі міністерства оборони Естонії.

Документ також підписали міністри оборони Канади, Великої Британії та Литви.

"Це природний крок щодо посилення стримування і оборони НАТО. Якщо на саміті в Уельсі було ухвалено рішення про створення штабних елементів НАТО, а на саміті у Варшаві вирішили розмістити в Балтійських країнах та Польщі батальйонні бойові групи, то зараз ми зможемо говорити про створення військового штабу, орієнтованого на Латвію та Естонію", - сказав міністр оборони Юрі Луйк (Juri Luik).

За його словами, "регіон Балтійського моря зараз один із найвразливіших у НАТО. Тому важливо, щоб структура командування альянсу відповідала реальним загрозам, а НАТО був здатний за необхідності керувати великомасштабними операціями з колективної оборони".

Штаб дивізії підпорядковуватиметься розміщеному в Щецині (Польща) штабу Північно-східного корпусу і в його складі буде майже 300 осіб. Він приступить до служби у вересні нинішнього року, в першій половині 2019 року досягне первинного оперативного потенціалу, а в середині 2020 року - повного оперативного потенціалу.

З урахуванням логістики, зв'язку і планованої зони відповідальності штаб одночасно діятиме в Латвії (Адажі) та Данії, до того ж штабний елемент у Данії в разі кризи буде готовий оперативно передислокуватися.

До завдань штабу дивізії входитиме постійний збір оперативної інформації в регіоні, керівництво підлеглими йому бригадами, координування, планування і синхронізація проведених навчань, а також навчання частин і забезпечення їх усебічною підтримкою.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076163
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору