EN|RU|UK
 Політика України
  5007  8
Матеріали за темою:

 Денісова попросила Йованович вплинути на РФ, щоб до українських політв'язнів допустили незалежних представників

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова сьогодні провела зустріч із Послом США в Україні Марі Йованович.

Під час зустрічі омбудсмен наголосила на необхідності здійснення міжнародного тиску на РФ задля звільнення українських політв’язнів, пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт уповноваженого.

Людмила Денісова висловила вдячність Посольству США за їх принципову позицію щодо звільнення Олега Сенцова та всіх утримуваних на території РФ та Криму громадян України. Уповноважений розповіла про свою поїздку до Росії та черговий раз наголосила, що гарантії, надані їй президентом РФ Володимиром Путіним щодо відвідання українських політв’язнів, російською стороною не були виконані.

За словами Людмили Денісової, вона неодноразово зверталась до Міжнародного комітету Червоного Хреста з прохання відвідати українських політв’язнів та перевірити умови їх утримання. Крім того, нещодавно Омбудсмен спілкувалась з комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович та запропонувала їй разом поїхати до Олега Сенцова, Володимира Балуха, Олександра Клиха, Еміра-Усеїма Куку та інших в’язнів Кремля.

"Я прошу вас вплинути на Російську Федерацію, щоб вони допустили до відвідання українських політв’язнів хоч одного представника, який би не залежав від Росії. Також я давно неодноразово наголошувала, що медичний огляд засуджених українців має проводитись незалежними лікарями, тому що інформація, яку ми отримуємо від РФ про стан здоров’я українців, дуже суперечлива. Ми досі не маємо документального підтвердження слів Омбудсмена РФ Тетяни Москалькової про те, що Олег Сенцов почувається добре, та що його примусово не годують", - звернулась до Посла Людмила Денісова.

У відповідь Марі Йованович зазначила, що США продовжить підтримувати Україну як державу, яка побудована на принципах демократії та дотримується всіх міжнародних договорів та конвенцій.

"Ми намагаємось робити все можливе для звільнення українських політв’язнів. Посол США у Москві звертався з проханням відвідати Олега Сенцова, але він так і не отримав відповіді з боку РФ. Зі свого боку, ми намагаємось спілкуватися зі ЗМІ та інформувати у своїх соціальних мережах про долю громадян України, які незаконно утримуються на території РФ та Криму. Світ повинен знати про всі ці негативні процеси", - наголосила Посол.

Крім того, Людмила Денісова та Марі Йованович обговорили питання обміну ув’язненими між Україною та РФ, проблеми дискримінації представників ромської національної меншини, дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та спільноти ЛГБТ.

Президент України Петро Порошенко і президент РФ Володимир Путін 9 червня досягли під час телефонної розмови домовленості про відвідування уповноваженими з прав людини обох країн російських громадян, які перебувають в ув'язненні в Україні, і українських - у Росії. Цього ж дня Порошенко доручив Денісовій відвідати найближчим часом ув’язнених у Росії та на окупованих територіях Донбасу.

Український омбудсмен Людмила Денісова 13 червня вирушила в РФ для відвідування українських політв'язнів. Вона мала намір насамперед відвідати в колонії на Ямалі Сенцова. Того ж дня російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що Денісова вирушила до Сенцова з "особистої ініціативи", а її візит не було погоджено. У підсумку, Денісову не пустили до жодного українського політв'язня.

2 липня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до представників посольств країн - членів Європейського Союзу з проханням закликати президента Росії Володимира Путіна звільнити всіх українських політв'язнів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076140
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору