EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  8928  29

 Учасники саміту НАТО підтвердили євроатлантичні прагнення України в спеціальній декларації

Учасники саміту НАТО в Брюсселі ухвалили декларацію, в якій підтвердили євроатлантичні прагнення України.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Незалежна, суверенна і стабільна Україна, твердо віддана демократії та верховенству закону, є ключем до євроатлантичної безпеки. Ми тверді в нашій підтримці права України вирішувати свій власний курс у майбутньому і зовнішньополітичний курс без втручань ззовні. У світлі переформульованих в Україні прагнень до членства в НАТО ми підтримуємо наші рішення, прийняті на саміті в Бухаресті і наступних самітах", - йдеться в декларації.

У документі також наголошується, що НАТО визнає зацікавленість України в розширених можливостях у рамках Ініціативи щодо взаємодії в партнерстві, Альянс розгляне це з урахуванням рішень, ухвалених на Уельському та Варшавському самітах.

"Ми продовжимо працювати з Україною, багаторічним партнером Альянсу, на основі принципів і цінностей, закріплених у Хартії про особливе партнерство між НАТО і Україною", - зазначено в декларації.

При цьому в НАТО визнають досягнення і прогрес України у здійсненні низки реформ, зокрема, у сфері боротьби з корупцією та національної безпеки.

"Водночас ми очікуємо подальшого прогресу в зусиллях України щодо подолання значних проблем, що залишилися і забезпечення повного здійснення та стійкості амбітних, але необхідних реформ, які мають повністю відповідати міжнародним зобов'язанням України", - підкреслюється в документі.

Що стосується закону про освіту, ухваленого у вересні 2017 року, то в НАТО закликають Україну повною мірою виконати рекомендації та висновки Венеціанської комісії. "Україна має повною мірою використовувати всі доступні їй інструменти в рамках комісії НАТО-Україна.

Союзники також вітають розвиток співпраці між НАТО й Україною у сфері безпеки Чорного моря.

"Ми підтримуватимемо зусилля України щодо зміцнення стійкості до гібридних загроз, у тому числі шляхом активізації діяльності на платформі НАТО-Україна з протидії гібридним війнам. Ми високо цінуємо значний внесок України в операції союзників, сили реагування НАТО і вітаємо внесок, досягнутий партнерством НАТО- Україна в гарантування безпеки і стабільності в євроатлантичному регіоні і за його межами. Ці внески підвищують рівень сумісності Збройних сил України з НАТО", - зазначено в декларації.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076127
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору