EN|RU|UK
 Політика України
  13870  63

 Профільний комітет Ради не підтримав законопроект Барни про заборону публічного прояву сексуальної орієнтації

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова не підтримав законопроект №8489 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони публічного прояву будь-яких видів сексуальної орієнтації.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Законопроект авторства народного депутата Олега Барни (фракція "Блок Петра Порошенка") пропонує заборонити поширення та/або пропаганду матеріалів, що містять інформацію про сексуальну орієнтацію особи, публічний прояв і пропаганду будь-якого виду сексуальної орієнтації загальнодоступним способом, на публічних заходах (маршах, відкритих зборах, фестивалях), в ЗМІ (на телебаченні, в друкованих засобах інформації, в інтернеті).

За словами керівника парламентського комітету Вікторії Сюмар (фракція "Народний фронт"), вона згодна, що приватні стосунки мають бути приватними, але вони часто стають надбанням громадськості. "І заборонити пресі про них писати неможливо, тому що це буде обмеження свободи слова", - резюмувала В.Сюмар.

Члени комітету більшістю голосів рекомендували Верховній Раді відхилити цей законопроект.

Як повідомлялося, в червні О.Барна зареєстрував цей законопроект. У пояснювальній записці, зокрема, пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 180-2 "Виготовлення, поширення продукції, що містить інформацію про сексуальну орієнтацію особи, і публічні дії, спрямовані на пропаганду будь-якого виду сексуальної орієнтації особи". За такі дії запропоновано покарання у вигляді штрафу від 300 до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один мінімум - 17 грн) і громадські роботи на строк від 20 до 60 годин.

За ті самі дії, вчинені повторно або з використанням ЗМІ, передбачається штраф від 600 до 6 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

При цьому пояснюється, що під публічними діями, спрямованими на пропаганду будь-якого виду сексуальної орієнтації особи, в цій статті слід розуміти публічну відкриту чи приховану пропаганду сексуальної орієнтації особи (публічні марші, відкриті збори, фестивалі, публічне використання специфічної символіки, поширення тематичних матеріалів в ЗМІ, в інтернеті і т.д.).

О.Барна пропонує також внести зміни в закон "Про захист суспільної моралі" - заборонити виробництво та обіг у будь-якій формі продукції, що містить інформацію про сексуальну орієнтацію особи або пропагує будь-який вид сексуальної орієнтації особи.

Подібні заборони запропоновано внести до законів "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про телебачення і радіомовлення" та "Про видавничу справу".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076060
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору