EN|RU|UK
 Політика України
  1008  2

 Правовий комітет Ради надав свої висновки до законопроектів щодо перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей: Це дає можливість почати конституційні зміни

Комітет Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя надав свої висновки до законопроектів №8329 і №8380 про внесення змін до Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

Свої рекомендації комітет затвердив на засіданні в середу, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Глава комітету Руслан Князевич у коментарі журналістам пояснив: "Щодо Кіровоградської та Дніпропетровської областей дуже швидко пройшла процедура (розгляду в парламентських комітетах. - Ред.). Це буквально місячної давності ініціатива народних депутатів. Ми вдячні іншим комітетам, які на наше прохання ... вони оперативно зібралися - хто два тижні тому, хто минулого тижня, а хто впродовж цього тижня, щоб ми сьогодні отримали вранці ці висновки. І це дає можливість розпочати наші конституційні зміни".

Як повідомлялося, у квітні цього року група народних депутатів подала законопроект №8329 про внесення змін до ст.133 Конституції України про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, а в травні - законопроект №8380 про внесення змін до тієї ж статті Конституції про перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку. Як передбачено процедурою внесення змін до Основного закону, кожен із законопроектів ініціювали понад 150 народних депутатів.

У червні профільний комітет Верховної Ради виступив із підтримкою обох ініціатив - про перейменування і Дніпропетровської, і Кіровоградської областей.

Верховна Рада змінила назву міста Кіровоград на Кропивницький на виконання закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" 228 голосами 14 липня 2016 року. Місто названо на честь видатного українського письменника, драматурга і актора Марка Кропивницького (1840-1910), який народився в селі, яке наразі належить до Кіровоградської області.

 

19 травня 2017 року Верховна Рада 247 голосами прийняла постанову №3864 про перейменування м.Дніпропетровськ в Дніпро в рамках закону про декомунізацію (складової назви Дніпропетровськ було прізвище революціонера, радянського партійного діяча і голови Всеукраїнського центрального виконавчого комітету Григорія Петровського), при цьому Дніпропетровська область зберегла свою колишню назву.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076027
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору