EN|RU|UK
 Політика України
  5375  12
Матеріали за темою:

 Правовий комітет Ради не визначився з формулюванням поправки про апеляцію до закону про Антикорупційний суд: Нехай вирішує сесійна зала

Комітет Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя рекомендував парламенту ухвалити в цілому законопроект №7441 про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів у зв'язку з ухваленням закону про Вищий антикорупційний суд, при цьому з формулюванням правки про апеляцію в антикорупційних кримінальних справах комітет не визначився.

"Є багато різних думок, тому робоча група пропонує комітету ухвалити рішення, щоб з цим питанням визначився зал", - сказав член комітету Сергій Алексєєв (фракція "Блок Петра Порошенко"), представляючи законопроект на засіданні комітету в середу, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що є різні позиції щодо того, які кримінальні справи повинні передаватися в апеляційну палату Вищого антикорупційного суду. "Йдеться про те, яка кількість справ передаватиметься до Вищого антикорупційного суду. Формулювання "які підслідні НАБУ" і "які перебувають у провадженні НАБУ"- це дещо різні речі. Тому що в нас понад 2 тисячі справ, підслідних НАБУ, але в провадженні перебуває 38", - пояснив народний депутат.

У зв'язку з цим комітет рекомендував парламенту ухвалити законопроект №7441 в цілому з урахуванням пропозиції С.Алексєєва про те, що сесійна зала визначиться з тим, у якому саме формулюванні підтримувати поправку щодо апеляції.

Водночас  народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенко" Мустафа Найєм на засіданні комітету зазначив, що є пропозиція сформулювати компромісну позицію "про передачу в апеляційну палату Антикорупційного суду тих справ, які були передані НАБУ і САП в першу інстанцію".

Ряд членів комітету підтримали таку пропозицію, зокрема і глава комітету Руслан Князевич. Однак деякі народні депутати висловилися за те, що відповідну пропозицію треба викласти в письмовому вигляді, перш ніж її підтримувати на засіданні комітету.

Р. Князевич у коментарі журналістам пояснив, що коли між парламентськими силами буде знайдено компроміс щодо цієї поправки, комітет може знову зібратися для того, щоб її розглянути і схвалити. Або ж це питання може бути винесено вже на розгляд сесійної зали парламенту.

Нагадаємо, 14 червня, закон про Антикорупційний суд набув чинності. Суд почне роботу після призначення не менше 35 суддів. Нагадаємо, в НАБУ заявили: через те, що Вищий антикорупційний суд не розглядатиме апеляційні скарги на вироки, винесені судами першої інстанції у справах Бюро, багато проваджень щодо топ-чиновників залишаються поза юрисдикцією ВАС і можуть уникнути покарання. НАБУ переконане, що апеляції на вироки у справах НАБУ та САП, винесені судами загальної юрисдикції, мають розглядатися в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду. Водночас, Єгор Соболєв заявив: "У підписаному Порошенком законі про Антикорупційний суд сфальсифіковано статтю про порядок апеляції". У відповідь у профільному комітеті ВР спростували звинувачення в замовчуванні правок у законі про ВАС, що стосуються апеляційного розгляду справ НАБУ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3076019
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору