EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  3989  7

 Новий законопроект дозволить перейти до побудови взаємовигідного партнерства між страховиком і страхувальником, - нардеп Поляков

Найближчими днями на розгляд Верховної Ради буде внесено нову редакцію закону "Про ОСАЦВ" (законопроект №3670д).

Про це на своїй сторінці в Facebook написав народний депутат Максим Поляков.

За його словами, цей документ містить низку норм, які дозволять змінити застарілі процедури і перейти до побудови взаємовигідного соціального партнерства між страховиком і страхувальником.

"Основні новації законопроекту такі:
- Підвищення в рази страхових сум і, відповідно, максимальної відповідальності за шкоду, заподіяну життю, здоров'ю та майну внаслідок ДТП. Підвищення лімітів відбуватиметься поетапно із 2020 по 2025 рік і в підсумку становитиме - 20 млн грн за шкоду життю і здоров'ю потерпілого та 8 млн грн за шкоду майну внаслідок ДТП. Такі страхові суми наближають нас до європейських лімітів відповідальності і дозволять гарантувати високу якість страхової послуги.
- Впровадження обов'язкового прямого врегулювання. Це право потерпілого отримувати страхове відшкодування в тій компанії, де застрахований він сам, а не так, як сьогодні, - у страховій компанії винуватця, яка може розташовуватися навіть в іншому місті. Якщо пряме врегулювання стане обов'язковим - кожен страхувальник буде більш зважено обирати страховика, не покладаючись на найдешевшу пропозицію, оскільки в разі ДТП йому самому доведеться отримувати відшкодування в цій же компанії.
- Перехід до страхових виплатах у розмірі повної вартості ремонту, тобто без урахування зношування пошкоджених запчастин. Середній вік авто в Україні - понад 19 років. Згідно з нинішнім законодавством, під час проведення виплати страховик компенсує вартість пошкодженої деталі, а не придбання нової. Тому часто страхової виплати не вистачає на проведення ремонту і потерпілому в ДТП ще й доводиться доплачувати зі своєї кишені. Це підриває зміст страхування, тому ми пропонуємо перейти до реальної компенсації вартості ремонту.
- Зниження термінів виплати, введення штрафів за несвоєчасну виплату. Згідно з новою редакцією, страховик зобов'язаний проводити виплату не пізніше 10 днів після отримання всіх документів та узгодження розміру заподіяної шкоди. Якщо він прострочив виплату на 5 днів - зобов'язаний сплатити штраф у розмірі 20% від суми виплати та пені.
- Надати МТСБУ можливість платити за зобов'язаннями неплатоспроможних страховиків, не чекаючи їхнього банкрутства та ліквідації. Сьогодні, внаслідок недосконалої процедури банкрутства, постраждалі роками чекають її закінчення для отримання гарантійних виплат із фондів МТСБУ. Ухвалення законодавчих змін дозволить людям отримувати відшкодування, щойно страховик буде виключений з Бюро, тобто лише через кілька місяців", - написав Максим Поляков.

За словами депутата, нова редакція була розроблена спільно зі страховиками, що свідчить про конструктивний діалог з метою надати якісний страховий продукт і підвищити довіру до страхового ринку, зняти проблеми, що накопичилися, та суттєво підвищити захист інтересів споживачів страхової послуги.

"З огляду на соціальну значимість законопроекту, сподіваюся, що він буде внесений до порядку денного одним із перших, і підтриманий!" - написав Поляков.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075986
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору