EN|RU|UK
 Політика України
  3993  7

 Завтра ключовим питанням порядку денного Ради буде внесення правок до закону про Вищий антикорупційний суд, - Парубій

Завтра парламент може розглянути законопроект щодо поправок до закону про Антикорупційни суд, а також приступити до розгляду законопроекту про кримінальну провину.

Про це повідомив спікер Верховної Ради Андрій Парубій, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Вважаю, завтра ключовим питанням порядку денного буде питання про внесення правок до закону про Вищий антикорупційний суд. Це рішення, я думаю, буде ключовим завтра. Я знаю, що сьогодні має відбутися комітет. Це відкриє нам можливість внести поправку до закону і цим завершити питання закону про створення Вищого антикорупційного суду", - заявив Парубій.

Також спікер ВР зазначив, що на сьогодні немає голосів для ухвалення рішень щодо законопроекту про бізнес-омбудсмена: "Консультації ще тривають. Можливо, до вечора ситуація зміниться. Сьогодні буде засідання фракцій і ради фракцій, а до завтрашнього дня воно (питання бізнес-омбудсмена. - Ред.) проясниться більшою мірою".

"У четвер буде фактично наш заключний пленарний день. Ми очікуємо рішення щодо кримінальних проступків. Якщо буде рішення комітету, можливо, ми щодо цього законопроекту, дуже важливого для правоохоронної системи, зможемо увійти в розгляд. Я сподіваюся, що ми завтрашній день зможемо пройти успішно, результативно і завершити сесію, принаймні її пленарну частину, на важливому рішенні антикорупційної правки, яка підсумує всі реформи, які були зроблені цієї весни і на початку літа", - резюмував Парубій.

Нагадаємо, 14 червня, закон про Антикорупційний суд набув чинності. Суд почне роботу після призначення не менше 35 суддів. Нагадаємо, в НАБУ заявили: через те, що Вищий антикорупційний суд не розглядатиме апеляційні скарги на вироки, винесені судами першої інстанції у справах Бюро, багато проваджень щодо топ-чиновників залишаються поза юрисдикцією ВАС і можуть уникнути покарання. НАБУ переконане, що апеляції на вироки у справах НАБУ та САП, винесені судами загальної юрисдикції, мають розглядатися в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду. Водночас, Єгор Соболєв заявив: "У підписаному Порошенком законі про Антикорупційний суд сфальсифіковано статтю про порядок апеляції". У відповідь у профільному комітеті ВР спростували звинувачення в замовчуванні правок у законі про ВАС, що стосуються апеляційного розгляду справ НАБУ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075977
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору