EN|RU|UK
 Політика України
  2666  4

 Жодних обмежень доступу журналістів у кулуари Ради не буде, - Парубій

Для вдосконалення процедури акредитації журналістів у Верховній Раді буде створено незалежну громадську раду при прес-службі парламенту.

Про це повідомив спікер Верховної Ради Андрій Парубій, коментуючи ініціативу регламентного комітету про заборону журналістам працювати в кулуарах ВР, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Я вже ознайомлений з вашим листом. Я здивований вашим листом до мене як до голови Верховної Ради. Багато журналістів, які тут є, провели зі мною багато років у цих кулуарах. Ще на День журналістики я сказав чітко і ясно, і зараз повторю: жодних обмежень доступу українських журналістів у кулуари українського парламенту, Верховної Ради, не буде. Ця моя позиція послідовна. Я хочу, щоб з цього питання зняли будь-які дискусії. У листі я також прочитав пропозицію, щоб зробити чіткішою акредитацію журналістів. Апарат Верховної Ради вже тривалий час веде роботу щодо цього питання. Вже є напрацювання зі створення Громадської ради при прес-службі Верховної Ради, яка допомагала б в акредитації тих журналістів, які проходять у Раду. Ви, тут присутні журналісти, як ніхто, краще знаєте, хто на насправді займається журналістською діяльністю. Закликаю вас до участі в цій роботі, до створення цієї незалежної ради. Повірте, жодних обмежень для журналістів у Верховній Раді не буде", - заявив Парубій.

Нагадаємо, згідно з рекомендаціями для апарату ВР, ухваленими комітетом на чолі з депутатом від "Народного фронту" Павлом Пинзеником, для журналістів на третьому поверсі кулуарів зроблять прес-центр, а на перший та другий поверхи пускатимуть тільки народних депутатів, а також представників органів державної влади і місцевого самоврядування, громадських організацій, іноземних громадян та громадян України за службовими посвідченнями, тимчасовими та гостьовими квитками.

На другому поверсі є вхід до пленарного залу, тому там зазвичай журналісти спілкуються з депутатами. На другому поверсі депутати також дають брифінги. На третьому поверсі розташована прес-ложа.

Підставою для такого рішення регламентного комітету став інцидент, що стався в травні 2018 року, коли один із фотографів оприлюднив знімок, на якому одна з представниць ЗМІ показувала непристойний жест у камеру. Її з подругою після цього звинуватили в неповазі до парламенту і позбавили акредитації.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075968
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору