EN|RU|UK
 Політика України
  5076  20

 Верховний Cуд пояснив причину відмови розглядати позов активістів проти Порошенка

Верховний Суд відмовився відкрити провадження за позовом ряду громадських організацій до Президента України щодо скасування указу про призначення Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на портал судової влади, Верховний Суд вказав на вимогу закону - позивач у заяві повинен обґрунтувати свою приналежність до суб'єктів, яких стосується документ, що оскаржується.

"Указ Президента України № 169/2018 є актом індивідуальної дії, який породжує права та обов’язки тільки для того суб’єкта, якому його адресовано. Відсутність у будь-кого, зокрема й у позивачів, прав та/або обов’язків у зв’язку з виданням оскарженого Указу не породжує в таких осіб і права на захист, тобто права на звернення із цим адміністративним позовом", - пояснюють у суді.

У суді нагадують, що позивачі скаржилися на те, що призначений Президентом України Жебрівський не відповідає вимогам і критеріям для того, щоб бути членом комісії. Активісти вказували, що указом, що оскаржується,  порушено їхній законний інтерес до об'єктивної оцінки ефективної діяльності НАБУ.

27 червня Центр протидії корупції, Transparency International Україна та Автомайдан подали до суду на Президента України Петра Порошенка, вимагаючи скасувати його указ про призначення Жебрівського на посаду. Причиною вони назвали "відсутність в Жебрівського досвіду роботи в правоохоронних або судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях, як того вимагає закон".

Суд відмовився розглядати цей позов активістів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075954
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору