EN|RU|UK
 Політика України
  36176  290

 Такого потоку заробітчан не бачили навіть у 90-х, - мешканці прикордонних із Польщею містечок

Трудова міграція українців до Польщі досягла великих масштабів. Щодня українсько-польський кордон перетинають тисячі українців.

Значна частина з них - трудові мігранти. Жителі прикордонних містечок кажуть: таких потоків працівників не пам'ятають навіть у 1990-х. Про це повідомляє телеканал 1+1 у програмі "Сніданок з 1+1", передає "Телеканал 24".

Як повідомляють журналісти, тільки за 2017 рік понад мільйон українців виїхали на заробітки до Польщі згідно з офіційною статистикою. За словами місцевих жителів прикордонних містечок, за день кордон перетинають близько двох десятків автобусів із заробітчанами.

"Щоб знайти роботу українцям у Польщі, навіть не доводиться вставати з-за комп'ютера. Збирачі ягід, пакувальники на заводи, різноробочі на будівництво, робота для студентів, чоловіків, жінок, спеціальні пропозиції для сімейних пар. Хто не довіряє інтернету? Кращі пропозиції роботи обіцяють і менеджери в спеціально обладнаних офісах просто на автовокзалах", - повідомляється в сюжеті.

Основна причина такої популярності українців у Польщі - разюча відмінність у добробуті українців і поляків.

"Поляк за такі копійки не працюватиме", - кажуть у матеріалі журналістів українські заробітчани.

"Тому що спритні (українці. - Ред.), і тому дешеві. Тому що, якщо поляку на будівництві потрібно платити, скажімо, 20 злотих на годину, то українець працює за 11, 12 злотих", - розповідають журналісти.

Водночас у матеріалі зазначається, що близько 70% українців працюють у Польщі нелегально.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075925
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору