EN|RU|UK
 Суспільство
  5179  21

 Із території РФ було здійснено спробу кібератаки на обладнання хлоропереливної станції на Дніпропетровщині, - СБУ

У Дніпропетровській області СБУ запобігла кібератаці російських спецслужб на об'єкт критичної інфраструктури.

Співробітники СБ України блокували спробу російських спецслужб провести кібератаку на мережеве обладнання товариства "Аульська хлоропереливна станція", яке є об’єктом критичної інфраструктури країни, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-центр СБУ.

"Фахівці спецслужби у сфері кібербезпеки встановили, що протягом декількох хвилин системи управління технологічними процесами та системи виявлення ознак аварійних ситуацій підприємства були умисно уражені комп’ютерним вірусом VPNFilter із території РФ. Продовження кібератаки могло призвести до зриву технологічних процесів та можливої аварії", - пояснили у відомстві.

"Задум кібератаки країни-агресора полягав у блокуванні сталого функціонування саме переливної станції, яка забезпечує рідким хлором для очищення води водопровідно-каналізаційні підприємства на всій території України. У тісній взаємодії з адміністрацією товариства вдалося запобігти потенційній техногенній катастрофі. Для блокування ураження комп’ютерним вірусом інших складових інформаційно-телекомунікаційних систем об’єкта критичної інфраструктури, недопущення можливих катастрофічних наслідків фахівцями СБУ у взаємодії із працівниками провайдера та "Аульської хлоропереливної станції" шкідливе програмне забезпечення VPNFilter було локалізовано та знешкоджено", - додали в СБУ.

У відомстві нагадали, що у травні поточного року фахівцями СБУ вже фіксувалися прояви підготовки російських спецслужб до проведення кібератаки на об’єкти державного та приватного секторів з використанням саме комп’ютерного вірусу VPNFilter - багаторівневого модульного шкідливого програмного забезпечення з універсальними можливостями, які забезпечують проведення як кіберрозвідки, так і деструктивних кібероперацій.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075921
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору