EN|RU|UK
 Політика України
  2790  14

 Норму про можливість досудового блокування сайтів із тексту законопроекту ми, очевидно, приберемо, - Тимчук

Автори законопроекту №6688 про блокування сайтів перенесуть законодавчу ініціативу в новій редакції і норму про можливість блокування інформаційних ресурсів на 48 годин без рішення суду можуть прибрати, пояснив співавтор цього законопроекту, народний депутат з фракції "Народний фронт" Дмитро Тимчук.

"Ми вирішили піти тим самим шляхом, яким пішли під час підготовки закону про національну безпеку ... і залучити при розробці законопроекту (№6688. - Ред.), який ми подамо на заміну, експертів з ЄС, ОБСЄ, НАТОвських структур , які зараз працюють в Україні і брали участь в підготовці до другого читання законопроекту про національну безпеку ", - сказав Д.Тимчук "Інтерфакс-Україна", передає Цензор.НЕТ.

За його словами, таке рішення пов'язане з резонансом, який виник навколо цього проекту закону.

Д.Тимчук назвав цей резонанс "дивним" і висловив здивування, чому критикувати його почали через рік після реєстрації у Верховній Раді. Він нагадав, що цю законодавчу ініціативу внесли в липні 2017 року.

Водночас  нардеп вважає за доцільне надати право слідчому блокувати на 48 годин інформаційні ресурси, які несуть загрозу інформаційній безпеці України.

"Після обговорення цього питання цю норму ми, очевидно, приберемо", - додав Д.Тимчук.

Як повідомлялося, 4 липня 2018 року Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони рекомендував народним депутатам ухвалити в першому читанні законопроект (№6688), який дозволяє тимчасово блокувати інформаційні ресурси.

Цей законопроект пропонує надати право СБУ забезпечувати за рішенням суду або в інших встановлених законом випадках блокування доступу до певного інформаційного ресурсу з використанням технічних засобів, які встановлюються операторами, провайдерами телекомунікацій.

Блокування доступу до інформресурсів стане ще одним видом санкцій. Крім того, пропонується створити єдиний реєстр виконання судових рішень та застосування санкцій у сфері телекомунікацій.

Згідно із законопроектом, порядок блокування інформаційних ресурсів буде встановлювати Кабінет Міністрів України.

Провайдерів телекомунікацій планують зобов'язати за власні гроші купувати і встановлювати технічні засоби, які визначить адміністрація Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації за погодженням з СБУ, і які необхідні для блокування доступу до інформаційних ресурсів, а також обмеження і припинення надання телекомунікаційних послуг.

Водночас  Кримінальний кодекс України пропонується доповнити новою статтею, відповідно до якої підставою для блокування інформаційного ресурсу і видалення з нього інформації за рішенням суду буде поширення через цей ресурс інформації, "з використанням якої відбуваються тяжкі та особливо тяжкі злочини".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075918
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору