EN|RU|UK
 Політика України
  22531  105

 Досі Україна здійснила більший внесок у глобальну безпеку, ніж отримала взамін: жодна країна не може мати право вето на наші євроатлантичні амбіції, - Порошенко

Україна здійснила значно більший внесок у глобальну безпеку, ніж отримала взамін, і незмінна на шляху своїх євроатлантичних спрямувань.

Про це пише президент України Петро Порошенко у своїй статті, опублікованій на сайті газети Financial Times, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"У безпековій політиці я продовжуватиму закликати до зміцнення зв'язків України з НАТО. Це наш суверенний вибір, і жодна інша країна не може мати право вето на наші амбіції", - наголошує П.Порошенко.

"Досі Україна здійснила більший внесок у глобальну безпеку, ніж отримала взамін. Брала участь у миротворчих операціях під проводом НАТО. Або затвердила оборонний бюджет у розмірі 6% від валового внутрішнього продукту, що значно перевищує цільовий показник НАТО в 2% ВВП. Нещодавно ухвалений закон про національну безпеку, який наблизить Україну до стандартів НАТО", - зазначив глава держави.

За його словами, на поточному тижні він має намір оголосити про збільшення внеску України в миротворчу місію НАТО з підтримання миру в Афганістані. "Я продовжу сприяти засадничій ролі, яку відіграють миротворці, де б вони не були необхідні, зокрема на окупованому Донбасі", - зазначив президент.

За словами П.Порошенка, РФ боїться європейської та євроатлантичної інтеграції України. "Мій досвід у тому, що Кремль нічого так не боїться, як нашої єдності та рішучості. Повна інтеграція України в європейські й трансатлантичні системи є найбільшою загрозою для російської агресії", - зазначив він.

"Тому моя амбіція полягає в тому, щоб перевести європейські устремління України в тісніші союзи з ЄС, починаючи з цифрового ринку, митного співробітництва та енергетичної солідарності, включно із зобов'язаннями європейських столиць взяти участь у відновленні міст на Донбасі", - додав П.Порошенко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075780
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору