EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  18435  95

 В МВС створено робочу групу з інтеграції ромів в українське суспільство

Сьогодні, 10 липня, під головуванням заступника міністра внутрішніх справ Тетяни Ковальчук відбулося перше засідання постійної робочої групи з питань правоохоронної та міграційної діяльності з виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба МВС.

До робочої групи увійшли представники МВС, Нацполіції, Державної міграційної служби, Національної академії внутрішніх справ, Офісу Ради Європи в Україні, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства культури, СБУ, КМДА, ромських громадських організацій.

"Ніхто в українському суспільстві не має відчувати себе аутсайдером. Треба створити умови, за яких всі зможуть повноцінно інтегруватися в українське суспільство, встановити довірливі відносини між людиною та державою. Будь-які форми дискримінації неприпустимі в сучасній демократичній правовій Україні", - наголосила заступник міністра внутрішніх справ.

В МВС створено робочу групу з інтеграції ромів в українське суспільство 01

Вона додала, що в цьому контексті важливим є забезпечення фундаментального доступу до прав для осіб ромської національності.

"Необхідно врегулювати прогалини в законодавстві та розробити відповідні алгоритми взаємодії для того, аби всі почувалися безпечно та мали рівний доступ до соціальних і адміністративних послуг. Ми маємо перейти від декларативних намірів до практичних дій", - сказала Ковальчук.

В МВС створено робочу групу з інтеграції ромів в українське суспільство 02

"Офіс Ради Європи в Україні наразі запускає проект щодо національних меншин. У ньому наявний ромський компонент. Він передбачає міжінституціональну співпрацю задля вирішення всіх проблемних питань, зокрема документування ромів та гарантування безпеки в місцях компактного та стихійного проживання ромської національної меншини", - зазначила спеціаліст проекту Ради Європи з питань ромів Зола Кондур.

Члени робочої групи затвердили проект Плану своєї роботи. Серед пунктів документа: профілактична робота з населенням у місцях стихійних поселень ромів; забезпечення публічного порядку та безпеки в цих місцях; профілактика втягування в злочинну діяльність дітей ромської національної меншини; виявлення та реагування на заклики до вчинення протиправних дій щодо ромів тощо.

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ повідомляв, що МВС жорстко реагуватиме на всі прояви насильства щодо громадян України.

Також нагадаємо, Арсен Аваков звернувся до представників іноземних держав із пропозицією обмеження в'їзду на їхню територію учасникам українських неонацистських об'єднань, які нападали на ромські поселення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075761
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору