EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  17618  128

 Насалик - заступнику директора "Росатома": Україна зацікавлена ​​в подальшому розвитку двосторонніх відносин. Потрібно відновити низку спільних проектів. ДОКУМЕНТ

Між Україною та Росією є перспективи для нарощування співпраці у сфері атомної енергетики.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Європейську правду", про це йдеться в листі міністра енергетики Ігоря Насалика на ім'я першого заступника директора корпорації "Росатом" Кирила Комарова.

"З огляду на необхідність відновлення низки спільних проектів, зокрема проекту зі створення в Україні виробництва ТВЕЛ, пропонуємо провести зустріч у Брюсселі в період з 9 по 12 липня", - йдеться в документі.

Насалик - заступнику директора Росатома: Україна зацікавлена ​​в подальшому розвитку двосторонніх відносин. Потрібно відновити низку спільних проектів 01

Офіційне рішення припинити реалізацію спільного з Росією проекту зі спорудження заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області було ухвалено Україною в середині 2015 року - в період активної фази війни Росії проти України на Донбасі.

Як повідомлялося, у 2010 році Кабмін затвердив російське ВАТ "ТВЕЛ" (входить до складу "Росатома") переможцем конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива.

Під спорудження об'єкта виділено 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл).

Для реалізації проекту було створено ПрАТ "Завод з виробництва ядерного палива", у якому українському державному концерну "Ядерне паливо" належить 50% + 1 акція, а решта 50% мінус 1 акція - російській "ТВЕЛ".

На той момент загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в 450 млн доларів. Половина з цієї суми мала бути вкладена приблизно в рівних частках акціонерами (по 100-120 млн доларів кожною стороною). Інша частина мала бути "закрита" залученням кредитів.

Завод у 2015 році мав почати випуск ТВЕЛів, ТВС і деталей із цирконію та нержавіючої сталі.

На 2020 рік був запланований пуск виробництва паливних порошків і таблеток.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075753
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору