EN|RU|UK
 Політика України
  15473  73

 Горбатюк: Луценко не те що не реформує прокуратуру, він дискредитує цей орган

Генеральний Прокурор України Юрій Луценко перетворює ситуацію з Департаментом спеціальних розслідувань на особистий конфлікт.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю "Українським Новинам" повідомив керівник ДСР Сергій Горбатюк.

Зокрема, Горбатюк розповів про спроби комісії ГПУ провести позапланову перевірку департаменту перед його ліквідацією.

"Перевірку заборонити не можу. Але я сказав:" Проводьте її відповідно до законодавчих вимог і повідомте письмово, що саме ви хочете перевіряти".

Крім того, він прокоментував наявність конфлікту з Генпрокурором Луценком.

"Вони перетворюють це на особистий конфлікт. Є вимога діяти відповідно до закону. Який же це особистий конфлікт?! ... Є стоси документів, де зафіксовано ухвалення Генпрокурором або його заступниками незаконних рішень з фальсифікацією. На все це ми реагуємо в законний спосіб", - підкреслив Горбатюк.

"Яке відношення має особистий конфлікт? Йому кажеш: генеральний прокуроре, працюй за законом! А щоб відвести в сторону від цього, їм треба показати, що це нібито проблема моїх особистих якостей", - додав він.

На його думку, ситуація з його департаментом "піднімає завісу прокурорської кухні", а Генеральний прокурор, починаючи з 2016 року, порушує закон, і порушення "не тільки не припиняються, а збільшуються і носять ознаки системних і навмисних".

"Увесь цей період з боку Генпрокурора і ряду його заступників було незаконне втручання в різних формах в розслідування справ, вплив на слідчих або прокурорів та інші порушення закону.

Зараз такий час, що в нас уже в багатьох розслідуваннях підходять слідчі і прокурори до етапу повідомлення про підозру фігурантам кримінальних проваджень. І саме в таких випадках з'являється незаконний вплив керівництва ГПУ. Там, де йде процес, де тільки збираються докази, як правило, там дають спокійно розслідувати, а ось там, де виходимо вже на повідомлення про підозру, ні.

І знову-таки щоразу це супроводжується моїми виступами в ЗМІ, але це вже як останній спосіб достукатися, після того, як немає реагування на всі листи, скарги та заяви про злочин тощо.

Щоразу, особливо в економічних злочинах, коли ми підходимо до результату, проявляється інтерес керівництва - напевно, з'являються люди, які готові про щось просити, використовуючи деякі аргументи ...

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075733
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору