EN|RU|UK
 Політика України
  66214  464

 Тимошенко: Необхідно вжити всіх заходів, щоб зупинити війну з Росією

Війну треба зупиняти посиленням санкцій проти Кремля, створенням сучасної обороноздатної армії в Україні та відновленням переговорів на вищому рівні в Будапештському форматі.

Про це Юлія Тимошенко заявила під час ефіру в програмі "Свобода слова" на телеканалі ICTV, повідомляє прес-служба політсили.

"Кремль, Росія — це країна-агресор, яка розпочала війну проти України. Сьогодні окуповані Крим і Донбас. У нас є політичні та військові полонені. Ми, по суті, перебуваємо в стані війни, і ця агресія триває", – наголосила лідер "Батьківщини".

Тимошенко: Необхідно вжити всіх заходів, щоб зупинити війну з Росією 01

Photo by Alexander Prokopenko

Домовленості в Мінському та Нормандському форматах Юлія Тимошенко вважає нерезультативними, адже вони чинні чотири роки, але так і не вирішили питання повернення миру в Україну.

"Ми дедалі глибше заходимо в стан війни", – зазначила лідер "Батьківщини".

Водночас політик зазначила зусилля світу на шляху до повернення миру в Україну: "Переговори на дипломатичному рівні та впровадження санкцій, які застосовуються проти Росії як країни-агресора та проти тих людей у РФ, які започаткували цю агресію".

Юлія Тимошенко назвала кроки до повернення миру в Україну: "По-перше, треба посилити санкції проти РФ усіма можливими засобами, адже тільки під тиском можна досягти певних домовленостей і позбутися агресора".

По-друге, упевнена політик, треба посилювати українську армію, адже понад 20 років її системно і планово роззброювали, а коли країну в системі обороноздатності довели до "нуля", проти нас розпочали війну. Саме тому нам, як усім сильним державам, треба мати свою сильну сучасну армію, переконана лідер.

"По-третє, нам потрібно не дати світу розділити питання Криму та Донбасу. Не можна навіть приблизно допустити таку тіньову легалізацію окупації Криму. Нам потрібно не розділяти ці питання, а ставити їх дуже чітко країнам-гарантам, які колись, коли позбавляли нашу країну ядерної зброї, давали нам письмові гарантії захисту України", – заявила лідер "Батьківщини".

Юлія Тимошенко наголосила на тому, що "Крим і Донбас мають повернути в Україну": "Це наша територія і ніхто не може з нами вести розмову про те, щоб віддати її частину. Ми не дозволимо це зробити".

Політик також розповіла, що під час своїх зустрічей з високопосадовцями зі США та Великої Британії вона обов’язково ставить запитання: "Чому з переговорного процесу виключено Будапештський меморандум, який передбачає гарантії щодо недопущення вторгнення на територію України та військового перетинання кордонів нашої країни".

Окрім того, лідер партії розкритикувала владу, яка "дозволила викреслити Будапештський меморандум з усіх систем переговорів", і наполягає на відновленні цього формату.

"Започаткувати новий переговорний процес на базі Будапештського меморандуму – це дуже важливий крок і нам треба його обов‘язково зробити. У той час, коли російський агресор веде проти нас війну, застосовує найважчі військові технології, не можна дозволяти вищому керівництву держави пристосовуватися до війни, заробляти на ній, використовувати її для прикриття своєї корупційної діяльності. Цього дозволити не можна",— підсумувала Юлія Тимошенко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075717
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
 
 
 
 
 
 вгору