EN|RU|UK
 Політика України
  10327  40
Матеріали за темою:

 Обшуки СБУ в ДФС - це удар Порошенка по Гройсману в боротьбі за митницю, - Бутусов

Учорашні обшуки СБУ у Вінницькому управлінні Державної фіскальної служби - це удар Порошенка по Гройсману в боротьбі за митницю.

Про це у своєму блозі пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Він нагадав, що обшук був проведений, зокрема, і в кабінеті начальника обласної ДФС Руслана Осмоловського. Також обшуки плануються в київському центральному апараті ДФС, зокрема у в.о. глави ДФС Мирослава Продана. Дві кримінальні справи, де фігурував Продан, які були закриті СБУ після призначення Продана в 2017-му році, зараз відновлено. Також СБУ перевіряє в базах даних задекларовані покупки, майно і фінанси прем'єр-міністра Гройсмана, Продана та їхньої найближчої команди.

"Війна за контроль митниці напередодні виборів набирає обертів, і стосунки президента і прем'єр-міністра з натягнутих перетворилися на ворожі. Рішення Гройсмана допустити для боротьби з контрабандою на митниці Національну поліцію стало точкою неповернення у відносинах прем'єра з президентом. Власне, цим рішенням Гройсман протиставив впливу Порошенка вплив Авакова. Таке Гройсману не пробачать. І ось СБУ починає трясти керівництво ДФС та особисто Продана, який безпосередньо контролює все, що пов'язано з митницею", - зазначив журналіст.

Бутусов вважає, що війна за митницю за участю з одного боку СБУ, а з іншого - ДФС і Нацполіції призведе до суперечливих наслідків для бізнесу:

"З одного боку, легальному бізнесу легше працювати, якщо замість звичайного договорняка між ДФС І СБУ будуть, навпаки, протиріччя, конфлікти, ймовірність вимагання мінімальна, відбитися від будь-яких претензій простіше, є куди скаржитися, усі чиновники бояться. З іншого боку, для бізнесу виникають проблеми, оскільки в таких митних умовах ще більш слабшає контроль за справжніми злочинцями, розширюються можливості сірого і чорного імпорту, контрабандистів, які застосовують різні схеми ухилення від сплати митних зборів і мають переваги перед легальними підприємцями".

Автор зазначає, що "для нашої примітивно організованої та несамостійною митниці нинішній конфлікт набагато краще стагнації".

"Нинішній конфлікт президента і прем'єра напередодні виборів показує, що хаос на митниці вимагає системних рішень. Реформи ДФС і СБУ, про які всі говорять, назріли, у рамках чинної системи відносин у керівництві країни реформи є єдиним розумним виходом із конфлікту. Сподіваюся, ще до президентських виборів будуть ухвалені стратегічні рішення щодо пов'язаних питань - реформи СБУ, Державної фіскальної служби - створення Національного бюро фінансових розслідувань, а також реформи служби з питань боротьби зі злочинами у сфері економіки МВС", - підсумував він.

Нагадаємо, 9 липня ЗМІ повідомили про обшуки, які підрозділ "К" СБУ проводить у керівників вінницької ДФС.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075704
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору