EN|RU|UK
 Політика України
  24756  123

 Морпіхів ВМС ЗСУ вже підсилено новими БТР і танками, очікується надходження модернізованих БМП і ПТРК, - командувач Содоль

Підрозділи морської піхоти Військово-Морських сил ЗСУ активно поповнюються новим і модернізованим озброєнням і військовою технікою. Уже надійшли нові танки і БТР, а до кінця року морпіхи отримають протитанкові ракетні комплекси (ПТКР).

Як передає Цензор.НЕТ, про це командувач морською піхотою ВМС ЗСУ генерал-майор Юрій Содоль розповів в інтерв'ю газеті Міноборони України "Народна армія".

"Поступово здійснюємо переозброєння підрозділів морської піхоти новітніми бронетранспортерами БТР-70ДТ. Для наших потреб будують два сучасні десантно-штурмові катери "Кентавр". Крім того, батальйон морської піхоти, що в Бердянську, отримає модернізовані БМП. Щодо засобів зв’язку, то з початком бойових дій на Сході країни ми поступово стали переходити на нові системи зв’язку, а це, власне, радіостанції серії "Харіс". А комплекти супутникового зв’язку Tooway, радіостанції Motorola використовуємо, як і в решті підрозділів ЗС України з 2014 року", - повідомив Содоль.

Командувач зазначив, що на озброєнні морпіхів уже стоять снайперські гвинтівки нового зразка. До того ж підрозділи укомплектовано телевізійними прицілами та модернізованим стрілецькою зброєю.

"До кінця поточного року до підрозділів морської піхоти надійдуть протитанкові ракетні комплекси", - прогнозує він.

Говорячи про рішення керівництва ЗСУ комплектувати підрозділи морської піхоти танками Т-80 БВ, командувач морською піхотою зазначив очевидність підвищення бойової ефективності нових машин у порівнянні з тими, що стояли на озброєнні до цього.

"2017-го було завершено переозброєння танкового батальйону бригади морської піхоти танками Т-80 БВ. Варто наголосити, що танк Т-80БВ, на відміну від танка Т-64Б, має поліпшені характеристики маневреності та швидкості. Тому їхня бойова ефективність цілком очевидна. Тепер опрацьовуємо пропозиції щодо введення танкових підрозділів і в інші частини морської піхоти", - зазначив він.

Також Содоль розповів про стан і перспективи розвитку артилерійських підрозділів, що входять до Командування морської піхоти.

"Артилерія в морській піхоті виконує весь спектр вогневих завдань. Особливу увагу приділено обороні морського узбережжя від вторгнення з моря. Для цього в нашому розпорядженні є різноманітні артилерійські системи, як ствольні, так і реактивні. Перспектива розвитку є, і вона полягатиме не лише в модернізації озброєння. Значні зусилля буде спрямовано на підвищення рівня професіоналізму особового складу, поліпшення злагодженості підрозділів", - розповів командувач.

Окрім цього, за його словами, велику роль відіграватимуть питання якісного підходу до організації цих процесів. Починаючи від проведення навчань і якісного їх забезпечення і закінчуючи використанням нових сучасних форм і способів ведення бойових дій, різних тактичних прийомів, здобутих, зокрема,  і під час виконання завдань на Сході України.

"Інша новація — технічне переоснащення засобів розвідки цілей та розрахунків метеорологічних умов. Це дасть змогу зменшити час здійснення відповідних розрахунків і зробить їх максимально точними. Якісні зміни торкнулися автоматизації процесу виявлення, обробки, передачі даних кінцевому адресатові, що значно розширює можливості для ведення артилерійського вогню. Ще одним напрямком розвитку є збільшення дальності й потужності пострілів за рахунок нових розробок боєприпасів", - додав Содоль.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075680
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору