EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  6264  26

 Через агресію РФ на тимчасово окупованих територіях серйозно погіршилася ситуація в галузі освіти і культури, - Нацкомісія ЮНЕСКО

9 липня 2018 року в Міністерстві закордонних справ України відбулося спеціальне засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО з питання захисту культурних і освітніх потреб постраждалих унаслідок російської агресії на сході України і тимчасової окупації Криму.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС України.

"Учасники засідання констатували серйозне погіршення ситуації в галузі освіти та культури на тимчасово окупованих територіях України.

Окрему увагу приділили моніторингу стану об’єктів культурної спадщини на території тимчасово окупованого Криму", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що колишній Генеральний директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова наголосила на реальній загрозі історичній та культурній автентичності Ханського палацу внаслідок незаконних т.зв. "реставраційних робіт" окупаційної влади на цьому об’єкті, який внесено до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

"За результатами засідання Нацкомісія визначила перелік першочергових заходів з метою захисту культурних та освітніх потреб постраждалих унаслідок російської агресії на сході України та тимчасової окупації Криму. Серед них - підготовка реєстру рухомих та нерухомих пам’яток і об’єктів України, що зберігаються в музейних фондах на тимчасово окупованих територіях України, застосування механізмів та процедур Конвенції про захист культурних цінностей на випадок збройних конфліктів 1954 року, забезпечення доступності якісної освіти для осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, зокрема шляхом розвитку системи дистанційного навчання, а також для внутрішньо переміщених осіб шляхом розвитку переміщених закладів освіти", - повідомили у відомстві.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075666
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору