EN|RU|UK
 Політика України
  21864  100
Матеріали за темою:

 Конфлікт між Порошенком і Радою в питанні призначення складу ЦВК буде вирішено за допомогою західних дипломатів, - Бутусов

Ситуація, що склалася, коли фракція БПП у ВР відмовилася від голосувань, поки не буде проголосований новий склад ЦВК, а депутати не хочуть давати президенту більшості голосів у ЦВК, буде вирішена за допомогою втручання західних дипломатів.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Він зазначив: "Фракція БПП відмовилася від голосувань у Верховній Раді, поки не буде прийнятий запропонований формат комплектування Центральної виборчої комісії.

У ЦВК треба переобрати 13 членів із 15.

БПП має намір отримати мінімум 5. Плюс 1 кандидат від фракції "Воля народу" - також лояльний БПП. Плюс 2 все ще діючі кандидати. Тобто виходить мінімум 8 голосів із 15 під час виборів отримає президент Порошенко.

Однак всі інші фракції виступають проти того, щоб давати Порошенкові більшість у Центрвиборчкомі перед виборами.

Рейтинг президента жодних ознак пожвавлення не подає, і на вихід до другого туру Порошенко може розраховувати лише якщо проведе технологічну кампанію - з опорою, в тому числі, на таких людей, як Труханов, Кернес, у яких є свій адмінресурс і свої методи забезпечення результату . Потрібен лояльний Центрвиборчком. Причому він потрібен не тільки на президентські, а й на парламентські вибори. Саме тому президента рішуче підтримує більшість фракції ".

Бутусов продовжив: "І що тепер? А нічого. Жодна сторона не знає виходу з глухого кута, всі продовжують гру на пониження. Коаліція фактично розвалилася, і формально кажучи це треба визнати й оголошувати дострокові вибори. АЛЕ йти раніше терміну на вибори гравці не збираються.

На вихід з коаліції і на розпуск парламенту ні Порошенко, ні БПП, ні НФ, ні інші депутати не готові. Але навіть якщо раптом вони зроблять цей крок, вихід з коаліції повинен бути оформлений заявою голови Верховної Ради, і питання чи захоче це робити Андрій Парубій.

Загалом, влада грає в улюблену політичну гру за останні роки - гру на пониження, опускаючи один одного і звинувачуючи один одного у всіх гріхах.

Хід зроблено - а що тепер відмочать опоненти?"

"Без голосування за Центрвиборчком вибори провести неможливо. Думаю, Порошенко буде ще якийсь час тиснути цим на депутатів - адже не хоче ж більшість зірвати президентські вибори? Отже, йдіть на поступки.

З іншого боку, парламент також має здатність грати в цю гру. Тягнути до останнього, це по владі завдає більшого удару, ніж по опозиції. А ціна велика - адже цей ЦВК спрацює і на парламентських і потім на місцевих виборах.

Думаю, без консультацій і заяв західних дипломатів цей конфлікт не вирішиться", - підкреслив він.

Бутусов зазначив: "Думаю, жодних дострокових виборів, звичайно ж, не буде, парламент продовжуватиме сам себе обнуляти і як майданчик і як місце прийняття рішень. Парадокс, але я думаю, це піде Верховній Раді на користь. До порядку денного скоро потраплятимуть тільки ті закони, за якими є консенсус і підтримка посольств країн НАТО. Українські політики не можуть налагодити взаємодію один із одним, із західними дипломатами виходить краще. Ймовірність прийняття дурних законів типу 6688 тепер взагалі нульова.

Але сподіваюся, під таку важливу справу як податок на виведений капітал голоси знайдуться. Це важливо".

"Оптимізм викликає один важливий факт - у нас реальна конкурентна боротьба, і хтось один диктувати свою волю не може, треба шукати компроміси і засоби впливу. Це і є демократична боротьба", - резюмував він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075645
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору