EN|RU|UK
 Політика України
  9444  43

 Україна вперше не братиме участі в Дитячому Євробаченні через недофінансування НСТУ

Цього року через критичне недофінансування суспільного мовника представник від України не зможе взяти участь у дитячому Євробаченні.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НСТУ.

"Участь в Дитячому Євробаченні передбачає значні витрати телерадіокомпанії на проведення відбіркового етапу, а також обов'язковий внесок у Європейський мовний союз за участь у конкурсі. Цього року НСТУ вперше не має фінансової можливості здійснити витрати на проведення відбіркових турів, сплатити внесок, і здійснити всі обов'язкові виплати", - йдеться в повідомленні.

У розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік для НСТУ передбачено тільки 776 млн грн, що не покриває поточних операційних витрат компанії до кінця 2018 року, оскільки це фінансування вдвічі менше суми, гарантованої Законом України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України", де йдеться , що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду держбюджету за попередній рік, тобто 1,54 млрд грн. Дефіцит бюджету Громадського мовлення в 2018 році становить 759 млн грн.

Критична ситуація недофінансування не залишає компанії коштів не тільки на оплату трансляції самих каналів, виробництво програм, закупівлю прав на спортивні події світового масштабу, а й на сплату обов'язкових внесків і платежів, не кажучи вже про необхідну модернізацію всіх регіональних і всеукраїнських теле - і радіоканалів, зазначають у НСТУ.

Нагадаємо, Дитячий пісенний конкурс Євробачення - щорічний міжнародний конкурс для дітей віком до 15 років, в якому беруть участь по одному представнику від кожної з країн-членів Європейського мовного союзу. У листопаді 2018 року конкурс відбудеться в місті Мінськ, Білорусь. Україна бере участь у змаганні з 2006 року, проте вперше за всю історію конкурсу змушена відмовитися від участі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075627
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору