EN|RU|UK
 Економіка
  6498  27

 Суд задовольнив позов Холодницького і ухвалив рішення повернути майно ЗТМК державі, - САП

Суд задовольнив позов керівника САП Назара Холодницького і ухвалив рішення повернути майно "Запорізького титано-магнієвого комбінату" (ЗТМК) державі.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби САП, опублікованому в Facebook.

"Сьогодні, 9 липня 2018 року, Господарський суд Запорізької області повністю задовольнив позов керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в інтересах держави до Компанії "Толексіс Трейдинг Лімітед" про розірвання договору про заснування ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" та до ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" про повернення майна", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, рішення передбачає розірвання договору про заснування ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" №85 від 22.02.2013, укладений Фондом державного майна України та Компанією "Толексіс Трейдинг Лімітед" в повному обсязі.

У відомстві нагадали, що реалізовуючи конституційні повноваження прокурора з представництва інтересів держави, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) до Господарського суду міста Києва в 2016 році подано позовну заяву з вимогою розірвання договору про заснування товариства з обмеженою відповідальністю "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (ЗТМК).

"Встановлено, що в 2013 році на виконання постанови Кабінету Міністрів України, за результатами проведеного конкурсу, Фондом державного майна України (ФДМ України) з переможцем - офшорною компанією TOLEXIS TRADING LIMITED (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group, з метою нібито залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва, укладено договір про заснування ТОВ "ЗТМК".

Згідно з досягнутими домовленостями, ФДМ України до статутного капіталу новоствореного суб’єкта передано цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні Державного підприємства "ЗТМК".

Компанією TOLEXIS TRADING LIMITED здійснено вклад у грошовій формі в сумі 110 млн доларів США, який мав виняткове цільове призначення, а саме - для фінансування модернізації виробництва зі встановленими термінами впродовж 2013 – І квартал 2015 рр.

Незважаючи на те, що частка держави в ТОВ "ЗТМК" становить 51% (контрольний пакет), фактично підприємство було передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, яким більшість із залучених інвестицій розтрачено на погашення раніше створених заборгованостей ДП "ЗТМК" за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group.

У подальшому ці кошти виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. При цьому, на модернізацію виробництва, що було головною метою створення підприємства з недержавною часткою, фактично було спрямовано лише 20 млн грн.

Тому, з огляду на свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) ініційовано розірвання вищевказаного договору про заснування ТОВ "ЗТМК" та повернення комбінату повністю до сфери державного управління", - йдеться в повідомленні.

Зазначається також, що 14 листопада 2016 року до суду направлено обвинувальний акт стосовно директора цього підприємства, яким здійснено розтрату зазначених інвестицій у сумі 492 млн грн, зараз триває розгляд обвинувального акта по суті.

Суд задовольнив позов Холодницького і ухвалив рішення повернути майно ЗТМК державі, - САП 01
Суд задовольнив позов Холодницького і ухвалив рішення повернути майно ЗТМК державі, - САП 02

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075514
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору