EN|RU|UK
 Політика України
  7036  31

 У Раді обговорюється ідея збільшити кількість членів ЦВК до 14, аби зняти політичну напругу, - Парубій

Є пропозиція в законі про Центральну виборчу комісію змінити кількісний склад ЦВК, таким чином, буде можливість розглядати в залі ті пропозиції, які подані фракціями і президентом до парламенту, без дилеми "чотирнадцять і тринадцять" кандидатів.

Як передає Цензор.НЕТ, про це заявив спікер ВР Андрій Парубій під час брифінгу після погоджувальної ради груп і фракцій ВР.

"Фактично голосуючи за ту саму кількість кандидатів у ЦВК, яка може бути передбачена законом, тобто збільшення кількості членів ЦВК, і відповідно з'являється квота для 14 кандидатів, тобто - на всіх тих кандидатів, які були подані Президентом України до Верховної Ради", - пояснив Парубій.

За його словами, щодо цього наразі тривають дискусії і дебати, сьогодні відбудуться засідання всіх фракцій парламенту. Якщо на цих засіданнях буде знайдено компроміс щодо такого механізму, він запропонує такий механізм і в залі.

Відповідаючи на питання, чи є можливість, щоб проблема з ЦВК вирішилася впродовж тижня, Парубій заявив: "Я буду робити для цього все можливе".

За словами спікера ВР, пропозиції щодо збільшення складу ЦВК звучали від різних народних депутатів.

"Тому що є варіант перевнесення уявлення, але в чому недолік перевнесення уявлення? Це передбачає новий етап для спецперевірки нових кандидатів, якщо вони будуть запропоновані. Тобто це автоматично відкладає, відтягує розгляд на досить значний час. Пропозиції щодо збільшення чисельності звучить у різних форматах , але з огляду на те, що кількість членів ЦВК - винятково є нормою закону, відповідно законодавець може змінити цю чисельність і кількість, і в такий спосіб зняти політичну напругу ", - пояснив він.

Парубій також нагадав, що відповідний законопроект ще не зареєстрований. Тому все залежить від позиції фракцій.

На його думку, це питання політично пов'язане з кадровим питанням щодо суддів Конституційного Суду.

Раніше, минулого четверга, народні депутати відмовилися приступити до звільнення членів ЦВК, термін повноважень яких закінчився, і до призначення замість них нових. Після цього фракція БПП відмовилася від голосування в Раді, поки народні депутати не повернуться до розгляду питання оновлення складу ЦВК.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075512
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору